Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Becker :D Ja sam čuo da je OLT-ova bolja od Majevice, mada kažu da su Majevicine u zadnjih par godina dosta poboljšane.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

agri_drils_2f.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Majevica je br.1 sa 6 brazdi na smicanje, znaci seje i kukuruz i repu, teska je i nema da vidite seme po povrsini njive ma kako bilo spremljeno.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

I Majevica i OLT su kopije Nodeta.
Nodet ima prenos pogoma na setveni aparat preko kardana.OLT je isto tako rešio prenos.
Majevica ima prenos rešen lancem,kao kod Beckera.Maja je dosta teška pa ne može sa makar kakvim traktorom da se seje.
Recomo Dajc 75-tak bez dodatnih tegova napred hoće da se "človi" ako se energičnije pusti kvačilo pri okretanju na uvratinama.
Ja imam Livac LPS 6000 6-to rednu.Kod mene je 4 godine i zadovoljan sam(koliko para toliko muzike).
Agrija po meni nije loša samo je laka.
Mislim da je najbolje rešenje uzeti Nodetku polovnu i remontovati je i da seješ dok si živ.Znam za ljude kod mene u selu što su kupili
među prvima Nodetke (15-20 godina) i dan danas seju odlično.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ako misliš na Bracu Livca iz Bačke Palanke onda jesam jer imam njegovu LPS 6000.
Braca je umro,a firmu vodi njegov sin Miloš Petrić.Stare Bracine sejalice su odlične i kvalitetne.
Od kako je Miloš preuzeo firmu dosta je lošiji kvalitet.Počeli su da rade i tanjirače,valjkove.Trebali su da rade i
žitne sejalice samo ne znam da li su napravili koju.

:ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nemam njenih slika bas nesto, a sad trenutno da je slikam ne bih u supi je prasnjava,
ubacicu njene slike kad bude bila u akciji :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ja sam je uzeo 28.12.2004 pozurio sam jer je od 01.01.2005 pocinjao PDV za poljo masine i tada sam je platio 2600eura (cetvororedna je moja)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Kako se steluje ploca psk-18 za olt sejalicu za kukuruz.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

@bubiša
To je ta tvoja sejačica? Jeste li to repu sejali? Koristiš je i za repu i kukuruz? Čiji je Zekan?

@banePa
Jesi li izvukao Agriu iz šupe? Kad će na posao?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sejalica je moja a zekan je drugarov (zajedno obrađujemo zemlju).
To što je na slici je setva kukuruza a sejemo i soju na nju samo je vratimo na međuredni razmak od 50 cm.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh