Pneumatske sejalice za kukuruz

Vredi li menjati klasičan nodet sistem duplih livenih točkova sa zagrtacima za onaj komplet gde idu zagrtaci i onaj široki gumeni nagazni točak?
Možda bi prodao 4 moja kompleta i kupio te.
 
Meni licno(a nemam bas puno iskustva,samo zapazam) vise godi nodet sistem,nekako je seme bolje pritisnuto sa metalnim tockovima nego sa tim gumenim...
Doduse ja sam poredio maju sa diskosnim ulagacima klasicnu nodetku...stoji to da maja useje u tvrdo ali seme ostane nepritisnuto,i cini mi se da tako je losije nicanje, nejednako..

- - - - - - - - - -

Da li sad ima veze i do tipa zemljista i drugih faktora ne znsm, ali nodetki nista ne fali takva kakva je,i dalje ona ima sklop biljaka odlican..
 
Ima veze i do tipa zemljista. Kod nas su u ritu sejali sa majevicom diskosnom i zalili su se da jako nejednako nice,gore nego sa raonikom,valjda nema dovoljan pritisak,posle su uzeli diskosne Matermac i Gaspardo i nice svi ko jedan.
 
Ja sam negde u starim novinama procitao da se sa tim v nagaznim tockovima ostvaruje bolje zagrevanje zemlje. Kazem samo sto sam cuo. Merio nisam.
 
Nodetka nema veliku tezinu baterije stoga netreba stavljati te siroke tockove iako izgleda da dobro urade nemogu dobro da pritisnu seme,koliko sam ja primetio vecina mojih sugradjana uopste nedira te tockove iako imaju mogucnost podesavanja u odnosu na uslove
 
3d41638892c8825e11cc558b3531e2f5.jpg


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Bolji su ti gusani točkovi jer pritisnu seme i ujedno naprave malo kanalicu tako da u toku nicanja ako bude tih površinskih mrazeva ta mlada biljka koja tek izlazi je u zavetrini ne dobija diraktan udar.
 
Ne niče usev u tim kanalčićima,nego na bregićima,ali ako podesiš tako da pravi te kanale gde treba da niče red često puta napravi veći problem nego korisno...Pre dve godine su ljudi presejavali i soju posle Nodetke i tih kanala zbog pokorice...:ppozdrav:
 
Baš se mučila nije izašlo 20-25% za 3 nedelje i presejali...Parcela je bila čelo moje njive i isti dan smo sejali...Ja sam već video kada su sejali da to neće izaći na dobro..Podesili te livene točkove da razgrće gde treba da dođe red a ne da pravi bregiće i u tim kanalima se zadrži voda duže i uhvati se jača pokorica,a sa bregića se ocedi...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh