Pneumatske sejalice za kukuruz

I ja nesto gledao bas maju da uzmem ali na sajmu je bila 6000e sa raonicima,nesto diskosnu nebi.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Samo i ja da dodam . Jest nodetka možda u vrhu preciznosti razmaka sjemena , ali daaaaleko je bitnija jednaka dubina sjetve i tzv "pakovanje " sjemena , tj kako koja sijačica stisne zemlju oko sjemena da što manje ostane u vazdušnom džepu . Zato su mane visokih sjetvenih aparata i diskova manje bitne od njihovih prednosti.
 
Samo i ja da dodam . Jest nodetka možda u vrhu preciznosti razmaka sjemena , ali daaaaleko je bitnija jednaka dubina sjetve i tzv "pakovanje " sjemena , tj kako koja sijačica stisne zemlju oko sjemena da što manje ostane u vazdušnom džepu . Zato su mane visokih sjetvenih aparata i diskova manje bitne od njihovih prednosti.
Samo iz razloga koji si naveo je i kupujem.
 
Ja sam razmišljao da uradim diskove na Nodetku, ne zbog mojih njiva već zbog kirijanja
Odem ono tvrdo beton par puta je bilo uvek kod istih domaćina, odveze me autom kući po drugi traktor i setvospremač pa prvo spremim pa pasejem, dosta seljaka loše plitko ide setvospremačem, misle da gore treba lepo da napravi ona 2 cm
Treba ići 10_12cm i ostaviti da malo slegne do setve 7_10dana
Radio sam kad je njiva dzungla arenda i dublje 15_17 setvospremačem pa ostavim 20dana da krene trava do setve pa onda total
Ako je dobra priprema ide nodetka ko labud

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja takodje u prvoj pripremi idem od 10-12cm dubine, daska spuštena da se njiva popegla i tragovi koliko-toliko podignu i da se dobije kompaktan rastresit sloj,a ne odozgo zagladjeno a ne možeš šafciger da zabodeš. A drugi prohod malo da valjci bolje nabijaju i dubinu od 4-7cm u zavisnosti od vremenski uslova da li ima vlage ili je zasušilo.
 
Ja idem na dubinu spremacem otp na 5-7cm i sejem na 4-5cm jer sam se jednom zeznuo spremio duboku posejao soju i za 2 dana udario pljusak,otislo seme duboko i onda presejavanje... Ja suslam starije,kaze na koju dubinu sejes na tu dubinu i spremi
 
Napisao sam koliko vremenski pre setve, izadji korovi, setveni sloj se lepo slegne i uspostavi vodno vazdušni rezim
Opet kažem nije stvar da je površina PEPEO SITNA lako hvata kora bitno je da je zona setve ljudski spremna, a sa setvom kao sa zenom ako nije spremna i ako nema vlage dzaba
Ako rano spremiš imaju kade korovi da iziđu da ih dobijes totalom tu na CRNO nema promašaja a jeftino


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Majevicina Maja iz 2000-itePošto je punoletna ,prvi put sam je otvorio da vidim da li se istrošila.Ima malo "lufta " u čaurama od zvona kao i čaurama od menjača.Najviše je pojedena čaura od španera na menjaču..Ko prodaje delove za Maju ?









 
Teško jako teško metal detektori na kapiji
A od nekadašnjih 500 radnika jedva 200 ostalo serije jako male nema se prostora čak se i otpad i vaga baš teško
Stare zalihe potrošene
Nekad si mogao sastaviti mašinu celu po podrumima
Isto tako POLJOSTROJ nemoguće 2 igle nabaviti

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh