Pneumatske sejalice za kukuruz

Pravi Agria teleskopsku gredu.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Valjda imaš već postojeću gredu, a sam napraviš deo za izvlačenje od lima 5mm (kutijasti oblik sa ispuštenim ivicama popud slova H). Tako sam ja napravio, i evo već 6 sezona radi besprekorno.
 
Pozdrav svima,interesuje me koje su prednosti bacanja veštaka u setvi pored reda u odnosu na celu površinu?Pošto sad većina novih sejačica malo ozbiljnijih imaju uređaje pored super starta i za veštak.
Nije pomodarstvo, već manje prohoda, gaženja, preciznija distribucija, manje izvetravanje azota, i može se smanjiti količina djubriva za 10-tak posto s istim efektom, a mana je gubljenje vremena čestim sipanjem đubriva u setvi, kada svi žure.
 
na metaloradovima se više vidjelo trošenje nego kod onih kupljenih u plastometu u rumi.......moje iskustvo, čak su ove iz rume i nešto jeftinije
 
Meni Metaloradove deluju malo tvrde (najdeblje su), i zaista dobro izgledaju. Ali koliko sam ja zagledao od Živka iz NS su mi najbolje, ranije koje sam kupio kod nejga su bile baš baš odlične, a sad poslednje koje sam uzeo kod njega su za nijansu tanje i za malo lošije rupe (oseti se prstom prelaz sa suprotne strane rupa iako je laserom rađena - tako bar kaže), ali opet nikakvih problema sa njima nisam imao.
 
Kad sam stavio te tarne prstenove nove ,otislo mi nekoliko novih konusnih zupcnika,jednostavno tesko se okretale ploce i otisli zubi ....od tad ne smem stezati sraf od vratanca.Jeb... sejalicu ,sve novo stavis i opet ne valja,ili su u pitanju delovi ,los kvalitet,losi kalupi,mere,itd ...
Inace sa losim tarnim prstenovima,kad se vratanca zatvore,i kroz kontrolno prozorce ako se prstom moze lako drmati ploca ,znaci da ne dihtuje dobro:):svaka cast:spavam:,onda ili je nesto do vratanca,ili pre ce biti previse istrosen tarni prsten.Pricam o Nodetkama naravno.
 
Kad sam stavio te tarne prstenove nove ,otislo mi nekoliko novih konusnih zupcnika,jednostavno tesko se okretale ploce i otisli zubi ....od tad ne smem stezati sraf od vratanca.Jeb... sejalicu ,sve novo stavis i opet ne valja,ili su u pitanju delovi ,los kvalitet,losi kalupi,mere,itd ...
Inace sa losim tarnim prstenovima,kad se vratanca zatvore,i kroz kontrolno prozorce ako se prstom moze lako drmati ploca ,znaci da ne dihtuje dobro:):svaka cast:spavam:,onda ili je nesto do vratanca,ili pre ce biti previse istrosen tarni prsten.Pricam o Nodetkama naravno.

Predebeli su ti tarni prstenovi..... Bilo gdje da kupis, nisam zadovoljan

Moji su jos original, za sada je dobro
 
Da li se lanac menjaca sme skracivati kod nodetke kada se istegne?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh