Pneumatske sejalice za kukuruz

Nije meni problem uloziti i tako sve sam ja popravljao na njoj a ovaj drugi samo tera ni ne podmazuje,ja sam zavrsio za ovu godinu sad jos ovaj da zavrsi pa tek onda cu ja je srediti za sledecu godinu,ovo je sad druga godina kako ja radim sa masinom pa se ucim jos

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Vidim da su i tanjiri za kukuruz malo istroseni ali kad sam stavljao dkc 5031 lepo radila a kad sam presao na 5075 puno mi semena ostalo a te plastike sumnjam da je neko manjao nekad

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
150-200 din komad kupi i promeni.Ali nije to tako jednostavno uvek,jer posto je to sve mala privreda,zna da nakon zamene tarnih prstenova ploce budu previse stegnute ,nekad ne smes ni stegnuti sraf od vratanca uopste...Bolje da ide lako nego tesko,jer onda ili bude loma na zupcanicima,ili prebrzog trosenja istih.Ako zamenis prstenove,raskaci pogon kod zvona i okreci rukom kardane svake baterije,po potrebi ako neka ide teze ,otpusti sraf od vratanca malo,a i smirglanje poledjine tarnih prstenova je takodje opcija.Gledaj i kako ploce nalezu na konusnu cetvrtku,nekad ploce ne mogu da nalegnu do kraja pa vratanca previse pritiskaju plocu,ima tu 99 gluparija oko tih nodetki ....
Kao i npr sami roanici,nekad dal budu malo nakrivljeni ili sta,ali mozes uopste da ne zavrnes ni malo sraf od vratanca,dovoljno je raonik da navuces ka gore i ploca ce jedva da se okrece,jednostavno sam raonik pritiska vratanca ka ploci poprilicno i onda se tesko okrece.
 
Koju tursku izabrati. Sejao bi samo na 70cm useve i hocu da je precizna.
Mozda je bezveze pitanje da li ima neko Vaderstad sejalicu hocu da se uverim kukuruz kada nikne da na 20km/h drzi rastojanje i dubinu dobro.
 
Koju tursku izabrati. Sejao bi samo na 70cm useve i hocu da je precizna.
Mozda je bezveze pitanje da li ima neko Vaderstad sejalicu hocu da se uverim kukuruz kada nikne da na 20km/h drzi rastojanje i dubinu dobro.

Ja sam uzeo Irtem i zadovoljan sam bas.. jedino ona od svih Turskih ima pogon na lanac, i nema ni jednu biksnu sve su lezajevi..
 
Pošto sam uzeo seme od dve različite kuće primetio sam da je razlika i u težini vreće. Jedna je 9,15kg a druga 5,85kg. Jedno je krupno drugo je sitno seme. Da li nešto posebno treba da se šeluje sejalica zbog ove razlike? Mislim kad budem potrošio jedno seme pa kad budem hteo da nastavim sa drugim, da li tada nešto treba da doštelavam na sejalici. Podrazumeva se da razmak u redu i dubina sejanja se neće menjati.
 
Pošto sam uzeo seme od dve različite kuće primetio sam da je razlika i u težini vreće. Jedna je 9,15kg a druga 5,85kg. Jedno je krupno drugo je sitno seme. Da li nešto posebno treba da se šeluje sejalica zbog ove razlike? Mislim kad budem potrošio jedno seme pa kad budem hteo da nastavim sa drugim, da li tada nešto treba da doštelavam na sejalici. Podrazumeva se da razmak u redu i dubina sejanja se neće menjati.

Ja sam morao da razbusim rupe, Zp 427 oko 10,5 - 11 kg, ploce od 4 mm nisu moge da uhvate bas svako zrno, sad radi bez greske, razbusio na 5mm!
 
Nece ti sa tom razbusenom plocom hvatati sitnije seme lepo , to je kod kukuruza uvek tako ne kaze ti on tek tako bezveze da se ima dve garniture ploca.
 
Nazad
Vrh