Pneumatske sejalice za kukuruz

Dobro stoje

IMG-20190412-190403.jpg
[/URL][/IMG]

Jel koristite ove noževe za prosecanje kanalića? Prošle godine ih nisam koristio pa bi ove da probam, na koju dubinu ih podešavate? Da budu u ravni sa diskom ili par cm iznad tj. da idu malo pliće od diska?[/QUOTE]
 
Nodet sigurno preciznija ali i Turkinja odusevila.Sve ostalo na strani turske sejalice.Dubina setve,usevanje,pritisak na seme,menjac,kosevi....sve u velikoj prednosti Turkinja.
Ako treba 5 zrna na 1m mislim da nije toliko ni bitno ima li dva na 18cm i tri na 22cm ili su svih 5 na 20cm.

Znam za ostalo iskljucivo me interesovala preciznost.
 
Da li neko zna gde ima da se kupe fabricka siroka creva za nodet sejalicu?Stavio sam ona kao od usisavaca,ali ni za sta nisu.
 
Aco,da li si video u onoj radnji na cosku Karadjordhjeve i Brace Jovanovica u Pancevu,ne znam ime radnje,kupovao sam prosle nedelje neke sitnice za s3ejalicu kod njih?
 
Jel prodaje neko ovaj crni plasticni okvir, imam problem sa senzorom kontrole setve, smeta mu svetlost.

75b405f12acf4b2a284ce404ee5dea63.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta bi to moglo biti ako olt nodet sejacica ima slab vakum a turbina ispravna i creva? Jel ima nesto na vratancima gde idu ploce da se to menja?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Vidi koliko su ti potrošeni tarni prstenovi u vratancima (plastični dihtunzi, eto postavio kolega sliku) i setvene ploče tojest koliko se usekla u te dihtunge, kolike su ti rupe na setvenim pločama i to hoće da bude problem.
 
E to,gde to ima da se kupi i koja je to cena? Jel zna neko? Nebi bas da ulazem u nju jer nije moja i ne koristim samo ja tu masinu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Kad sam zatvorio setveni aparat i pre nego sam sanku vratio video sam da tanjir malo landara znam da tanjir treba da ide lako samo nebi trebalo da ima toliko lufta

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh