Pneumatske sejalice za kukuruz

Jel zna neko za cega su ove ploce
58419882_374041539861429_8628811862869278720_n.jpg
Verovatno za sejanje na kucice kao sto rece kolega,bundeve ili slicno...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
https://youtu.be/tbFmik7MW5I

@airplanejunior
Gde ste kupili ove ploče za soju sa dva reda rupa?
Ja imam ploče,ali sa jednim redom rupa i onda moram da menjam mesta onim zupčanicima na pogonu i kad ih zamenim,pogonski točkovi se baš teško okreću. A sa ovim pločama,ako sam dobro razumeo,zupčanici ostaju kao kad se seje kukuruz?
 
Koliko rupa imaju te tvoje ploče sa jednim redom rupa?Evo jedne šeme sa kombinacijama.Imam ploče sa 120 i 96 rupa.Koristim ove sa 96.
B2NgqDm.jpg
 
Sad sam izbrojao-72 rupe. Sejalica IMT.
Napravi ona dobar razmak sa ovim pločama,ali kad se zamene mesta zupčanicima kako je predvidjeno fabrički,pogonski točkovi veoma teško okreću da imam utisak da će svakog momenta nešto pući. Sa 549 kad sejem soju idem trećom sporohodnom,ne smem brže.
 
Sad sam izbrojao-72 rupe. Sejalica IMT.
Napravi ona dobar razmak sa ovim pločama,ali kad se zamene mesta zupčanicima kako je predvidjeno fabrički,pogonski točkovi veoma teško okreću da imam utisak da će svakog momenta nešto pući. Sa 549 kad sejem soju idem trećom sporohodnom,ne smem brže.
Kupi ploce sa 96 rupa i onda nemas potrebe da menjas lancanike i sejes 2 brzom

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Misljenje kako ojacati ovde da se ne pokrive uske od markira?, hocu da ga razvucem vise da ide po sredini traktora, ali onda ovde postaje slaba tacka.
slika je sa interneta, kod mene je vec sam markir na kraju grede
 
Prosle godine mi covek prvi put dosao da seje sa Nodet sejalicom. Posejao je kako sam trazio za broj biljaka i kolicinu djubriva i sve mu je bilo kako treba. Kad je nikao primetio sam da mu je razmak izmedju sejalica (ima 4 reda) na 80 cm a izmedju vrsta kako i treba na 70cm. Ja mu to rekao i on dolazi na njivu da pogleda i rekao mi da nije znao da ja na to obracam paznju toliko. Ja kazem sve ti je ok samo ovo resi za sl god. I ove god opet sve isto. Ja mu kazem da nije to sredio a on se ljuti. Ja ga nisam pitao za cenu sejanja i nisam oko toga polemisao vec sam mu odmah rekao da dodje tad i tad i da mi poseje. A kod mene to ispadne da mi dale tacno dve sejalice. A to vam je kad berem beracem jedan i po bunker jednorednog beraca. I pitam ga koliko on gubi kod sebe ako seje 20 i vise ha. Neka se malo preracuna. Stvarno mi nije jasno da nece malo da ukljuce mozak i sve urade kako treba.
 
Nazad
Vrh