Pneumatske sejalice za kukuruz

Macak rekoh ti radi bez greske,samo sto raonik spada kao cipela bez pertli,zato se na kraju raonika gde je ona okrugla cevcica provuce komad paljene zice i veze se gore da onaj nosac nagaznih tockova,bez problema je posejala te godine 50 ili jace jutara i pred prodaju je samo skinuta zica u supi.
 
da pitam što bi moglo biti.....jučer sijem, i pri kraju čujem kao da jedna baterija preskoči, pa sam tjerao lagano, a stari gledao, i kada se čuje da preskoči, onda trzne ploču i sva zrna padnu, nedogađa se često, al se dogodi i čuje........jel problem u plastičnom zupčaniku možda ili????
 
Malo i ja poceo da radim Soju....

041715123316.jpg
 
Meni se to desilo prosle godine na nodetki,kod mene se istrosio gornji zubcanik na desnom tocku I izgubio korak sa lancem,promenio zubcanik I sad je sve ok.
 
Hoce to da bude kad je lose uzupcen,pa se deo pojede,bar se meni na staroj desavalo. Resenje su zilet platne i nov zupcanik da se to lepo uzupci.


morat ću sutra rastaviti, kupio sam i jedan novi reduktor, pa mogu njega staviti, da posijem do kraja......imam i tih platnica, sumnjam na njega, jer na izlazu prema kardanu ima lufta gore-dolje, pa mislim da je to bio problem, pa se pojeo zupčanik......jedino ta baterija ima tu lufta, ostale imaju jako malo.....

a jel može biti onaj plastični kod sjetvene ploče da se pojede, imam i njega u rezervi......da nerastavljam bezveze......vidio sam da ima za kupiti i tih mesinganih zupčanika, jesu bolji od plastičnih?


lančanici su mi dobri, onda bi bio problem sa sve 4 baterije, a ne samo sa jednom.......baš sam mislio da ću odraditi sve do kraja bez rastavljanja......al neide, ostalo još 5-6 jutara.....
 
Za sad je 5 redi na 50cm... Za neki dan ce biti 5 redi na 70cm...

I ja sam danas sejao isto sa 5 redi na 50cm ,jel znaš možda na koliko su ti podeseni markeri, znači udaljenost od prvog ulagača do levog markera i zadnjeg do desnog,kod nas je na 78cm po formuli
 
E sad neznam stvarno to.. Jel ces da nastavis da radis posle 5 reda na 70cm???

Mene brine da ce bas redovi da mi idu po tragovima tockova na 539!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mene su na staroj zezali uvek oni gore,a to se lako resi jedan okrece tocak drugi rukom koci kardancic i ako proklize zna se de je problem. Lancanik ne bi trebao da bude posto se spominje samo jedna defektna baterija.
 
Ok vidim da nisi razvlačio prednje točkove od fergusona,jel možeš tako da seješ?
 
Mi smo razvukli prednje tako da objaše tri reda, i još po jedan na po svaku stranu pa smo se odlučili da idemo tako sa 5 redi na 50cm a da smo stavili i šestu onda bi morali i zadnje da razvlačimo,kad bude paranje iće asimetričan parač
 
Nazad
Vrh