Pneumatske sejalice za kukuruz

Moze da podigne ali nam je tada veliko prelamanje kardana bilo, to smo resili kacimo za Zetora :)

Bio sam da pogledam masinu izgleda mora i kos da se skine,pa se skine dekla metalna i to je unutra onda. Valjda nece iskociti neka opruga od spanera kada skinem. :D Odmah i novi lanac ubaciti i sta treba,ne otvara se to svaki dan.
 
Hoce kardan da malo stekce ako preteras sa podizanjem. Sa spustenim baterijama nije po leniji da ides. Sve u svemu taj traktor (560) je najmanji moguci koji bi preporucio za rad sa tom sejalicom. Rus 820 jako lepo je nosi i kardan ne stekce jer je manji ugao.
 
Ja sam imao isti problem sa kardanom na 560 kad sam digo do kraja, stektao je. Digo sam masinu do kraja, nisam ukljucio kardan vec sam okretao rukom i primetio da krst kardana kaci kraj kardanske osovine. Kad sam izmerio od zljeba za osigurac do kraja osovine na 539, na 560-ki je bilo vise za 8mm. Taj visak sam otseko sa osovine i sad je tisina i u najvisem polozaju.
 
Sto se tice dubine sjetve, posto imam koseve i ulagace za umjetno gnojivo, sijacicu nastimam tako da je nasadim prema traktoru kako bi ulagaci za gnojivo dospeli na dubinu od nekih 10 cm. Iza ulagaca za gnojivo ostaje kanal pa baterije za sjeme lako dostizu zeljenu dubinu

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Neke 15-tice. Moze se na kraj ulagaca navariti trouglasto naostreno gvozdje da se dobije manja povrsina sa istim pritiskom, pa u tvrdje seje.
 
Prednji deo može ko žilet i kako ideš peti (kraju ulagača) ostaviš zatupljen deo oko 5-7mm širine da ostavlja kanal gde će seme leći.
 
Pozdrav svima,interesuje me koje su prednosti bacanja veštaka u setvi pored reda u odnosu na celu površinu?Pošto sad većina novih sejačica malo ozbiljnijih imaju uređaje pored super starta i za veštak.
 
Nazad
Vrh