Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja nikad nisam obelazavao ploce sa koje su baterje i nisam imao problema,mada cuo sam da mnogi to praktikuju.
 
Nema to veze koje stavljaš i gde su bile ako ploče nisu krive i ako se malo pazi na njih nema problema.U toku dana i 3 ,4 puta se vade i stavljaju i sve rade besprekorno.
 
Da kukuruz sijem.
Skidace sam podesavo(bar tako mislim).Desava se da hoce negdje i po dva zrna da ulovi a negdje nema nijedno to me zbunjuje.
Kukuruz je zeznut, jer kad uhvati vakuum vrh semena onda ponese po 2 semena. Ja podesim tako da vise ima mesta sa po dva semena nego da nema nijedno. Najbolje ces posejati okrugla semena (soja, repa), kukuruz koliko god se trudis nema sanse imati tako dobar raspored. Najbolje je da jedan vozi sejalicu, a drugi u hodu da podesava skidace. Na taj nacin ces imati najbolji moguci raspored. I naravno kad menjas hibrid opet moras da podesavas, jer ako je drugacije seme nece raditi dobro.
 
Hoce agrija da mi baci po koje zrno nekako sa strane.Imam montirane one plasticne usmerivace.Da nije do njih?
 
Ili ima zajeden ris na usmerivaču,pa "usmerava", ili tup raonik na ulagaču,pa zrno ima mesta da se kotrljja
A možda nije ni do čega,samo je do toga kakav položaj zauzme zrno u brazdici
 
setva.jpg
[/IMG]Setva soje u pouno jeku.
 
Super sejalica,samo mi se cini da im je los vetar,nekako cudno radi i brzo odu lezajevi i markeri su dosta lagani,drugar ima od njih na sejalici to novo pa sam primetio.
 
Kukuruz je zeznut, jer kad uhvati vakuum vrh semena onda ponese po 2 semena. Ja podesim tako da vise ima mesta sa po dva semena nego da nema nijedno. Najbolje ces posejati okrugla semena (soja, repa), kukuruz koliko god se trudis nema sanse imati tako dobar raspored. Najbolje je da jedan vozi sejalicu, a drugi u hodu da podesava skidace. Na taj nacin ces imati najbolji moguci raspored. I naravno kad menjas hibrid opet moras da podesavas, jer ako je drugacije seme nece raditi dobro.[/



Primjetio sam danas prilikom sjetve da i velicina i oblik zrna utice na kvalitet posla.Cinimise da kad je sitnije sjeme kukuruza znatno bolje radi, skoro savrseno a kad je krupno situacija se znatno pogorsava.

Znaci da je "normalno" da poneka rupa proleti prazna???
 
Nije normalno
Najbolje da voziš malo u nižoj brzini a na istim obrtajima,na koji bi vozio redovno,a asistent u hodu da šteluje skidače,za svaku partiju semena posebno
 
Nije normalno
Najbolje da voziš malo u nižoj brzini a na istim obrtajima,na koji bi vozio redovno,a asistent u hodu da šteluje skidače,za svaku partiju semena posebno
Ovako i ja radim samo što nemam asistenta,namestim obrtaje,podignem mašinu i rukom okrećem točak tada podešavam skidače.
Dukej i ja sam posle 7 godina promenio ležajeve,nisam ih nikada pogledao a kamoli podmazao.
 
Ne znam, njegova je šestoredna (krajnje baterije se uvlače zbog transporta).
 
Nazad
Vrh