Pneumatske sejalice za kukuruz

Bio sam danas na vašaru u Topoli sa namerom da uzmem jednoredne ploče za soju. I nisam pazario ništa, mogu da se nađu ploče od 72 rupe (4 i 4.5mm) i ploče od 88 rupa (samo 4mm rupe). Ove od 88 rupa mi se ne sviđaju zbog manjih rupa (a neću da ih razbušujem), a ove od 72 rupe mogu da ostvare minimalno rastojanje od 3.9 cm a pošto sejem na 70cm godilo bi mi manje rastojanje (standarna sejalica, nema duple zupčanike na pogonu). Sad ne znam šta da radim, da uzmem te od 72 rupe (4.5mm) pa da uradim nešto sa prenosom, ili da ostanem na mojim dvorednim od 120 rupa...
Uzmi sa 96 rupa 4.5mm rupe

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ja kako sam video na štandu Plameta je bilo poloča sa 88x4,5mm.

Pitao ih i kažu da nema.

- - - - - - - - - -

Uzmi sa 96 rupa 4.5mm rupe

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Ne znam da li postoje jednoredne? Koliko su onda blizu rupe jedne od druge, ako je krupnija soja hoće li stati zrno do zrna?

- - - - - - - - - -

Dukej, sta fali tim od 120 rupa

Ne sviđa mi se raspored biljaka kad niknu. Nije sad to nešto naročito loše, al' mi se više sviđa kad je jedna po jedan biljka u nizu...
 
Pitao ih i kažu da nema.

- - - - - - - - - -



Ne znam da li postoje jednoredne? Koliko su onda blizu rupe jedne od druge, ako je krupnija soja hoće li stati zrno do zrna?
Pogresno sam razumeo ti ustvari neces da rupe budu u 2 reda,moja greska...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 


Danas dobio nekoristeni mehanicki hektametar za olt/nodet sijacicu, dugo stoji pa je prasnjav....

Jel ga netko koristio? Koliko je precizan, jer se ugraduje na kvadratnu osovinu koja dobija pogon od tocka, e sad, bitno bi bilo jel radi sa lancanikom od 24 ili 16 zubi, koji se montira na kandzastu spojnicu, jer to je velika razlika.....??

- - - - - - - - - -

Najbolje staviti sa 120 rupa, ili 72 pa mjenjati lancanik na kandzastoj spojci s tim da treba cjelu spojku rastaviti, a sa 120 rupa samo se ploce zamjene.....
 
Imam ga ja na nodetki i kad je dosla bio je tacan medjutim posle nekoliko god sad laze a nisam se trudio da ustanovim u cemu je problem,onace zgodna stvar narocito za usluge
 
A sto ce brisac na ploci od 120 rupa, koliko znam treba biti otvoren do kraja......?
 
Ja isto radim ovako kao sto je Montoya rekao u pocetku sam ih skroz skalanjao ali je pravilo ogumke i htelo da mi zagusi dole kod onog kako se zvase na dnu sranja pa mi pokida stifnicu ili pocne da melje soju pa sto cuda napravi.
 


Danas dobio nekoristeni mehanicki hektametar za olt/nodet sijacicu, dugo stoji pa je prasnjav....

Jel ga netko koristio? Koliko je precizan, jer se ugraduje na kvadratnu osovinu koja dobija pogon od tocka, e sad, bitno bi bilo jel radi sa lancanikom od 24 ili 16 zubi, koji se montira na kandzastu spojnicu, jer to je velika razlika.....??

- - - - - - - - - -

Najbolje staviti sa 120 rupa, ili 72 pa mjenjati lancanik na kandzastoj spojci s tim da treba cjelu spojku rastaviti, a sa 120 rupa samo se ploce zamjene.....
Ako hoces da ti posaljem sliku kako je kod mene ti mi na pp posalji kako da te nadjem na viber jer na forum nemogu da stavim slike nesto me komp zeza
 
kolege menjao bi na moju setorednu nodu lance i lancanike,nemogu nigde naci original kod nas novo i gde god pitam kazu kupi za agrijinu sejalicu isto je.Interesuje me vase misljenje dal moze i nasta obratiti paznju??
 
Ako sam ja razumeo ti bi da kupis original nodet rezervne delove za sejalicu? Ja neznam da li to ima u Srbiji ali ja za moju Nodetku sve kupujem u Plamet Zrenjaninu ,svi delovi pasu i nisu skupi
 
Nazad
Vrh