Pneumatske sejalice za kukuruz

Samo ti proveri zupcanike, a po najpre one zilet platnice i axialno pomeranje tog sto pogoni plocu. Proveri i gornji sklop iz kog ide kardancic prema bateriji.
Cisto sumljam da gubi vakum samo na trenutak.
 
I meni se čini kao da odjednom otpadaju seme jer u pravci kretanja prvo ima gomila pa posle dugo nema ništa. Samo šta može biti uzrok?

Taptalk LG-65
 
Isto to sam primetio kod drugara ove godine u setvi kukuruza,sejao je sa plocama od 27 rupa,ima na mestima gde izbaci po tri zrna i onda po pola metra prazno i opet po nekoliko zrna izbaci,skidaci su bili dobro podeseni a usmerivace semena nema,a kada smo probali sa plocama od 22 rupe sejala je dobro,jel moguce da je problem bio u plocama i zasto se to desava samo sa tim plocama...?
 
I mi smo imali ove godine problem sa "prenosenjem" semena. Godinama nikakav problem. Primetio sam da je pri setvi kukuruza najizrazenije prenosenje semena. Kod suncokreta tek ponegde. Vakum nije slab posto je soju posejala odlicno sa sedam baterija. Skidaci semena su radili dobro. Prenos je remontovan u potpunosti. Nije sejano brze od 7km/h.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Posto otresa seme, nesto se desi sa vazduhom i seme spadne sa ploce komplet. Pogledajte sliku, onda usledi praznina dok se ploca ne popuni na semenom i ne dodje do ispustanja. Da li zapne za nesto, probaj da okreces polako plocu da vidis da li negde ima otpor. Ako nema onda prekontrolisi crevo od vazduha. Da nesto sa prenosom nije dobro, ne bi otresala seme, vec bi samo bila praznina u setvi dok ne dobije pogon.
 
Da ploca zapne pukla bi civija i ta baterija ne seje vise. Ta ploca radi promenjivom brzinom od 0 do mnogo brze od ostalih.
 
Da li mi neko moze reci za ovo sto se desava sa sejacicom da sa plocama od 27 rupa ne seje kako treba a sa plocama od 22 rupe seje perfektno,predpostavljam da je problem u plocama ali ne znam koji...
 
Meni se slicno desavalo dok sam sejao sa dva pogonska lanca , pa jedna kandza preskoci i otrese seme sa ploca. Sad se ne secam da li je sa dve baterije ili samo sa jedne otresala seme.
 
Ploce su kupljene nove pred sezonu,a desava se sa sve cetiri baterije,skidaci su dobro podeseni svaka rupa hvata po jedno seme,ali raspored semena nikako nije dobar.
 
Ako su nove ploce pogledati dal ploca lepo seda na sredisnju osovinu/cetvrtku . Nije se jednom desilo da treba oturpijati sredinu jer ploca lepo ne seda na osovinu .
 
Pogledaj precnik rupa na onim plocama sa po 22 rupe i na ovim sa 27! Da nisu manje na ovim sa po 27? Pozeljno je da su rupe od 5mm!
Ako odlicno funkcionise sa starim plocama sa 22 rupe onda jedini problem moze biti to sto su na ovim plocama sa 27 rupa manji precnik! Proveri!

Ali ni to nije pravo resenje! Negde gubi vakum!
 
Rupe na plocama od 27 rupa su 5mm,pratio sam masinu u toku setve i svaka ploca lepo nosi seme nema preskoka ili da hvata po dva zrna,jel postoji mogucnost da je problem negde u donjem delu gde seme treba da spadne sa ploce?
 
Suncokret sa 18x3 pločama sejem, a problem je bio isti kod jedne parcele a u ostale sve ok tamo sam mislio da raonik bio zapušen (zbog toga što traktor na kraju njive malo išao nazad zbog terena ) ali nije.

Taptalk LG-65
 
Becarr94
Izmeri tacan razmak izmedju rupa na ploci u milimetar pa ces videti , kod mene je to bio problem a verujem i kod tebe mala privreda je cudo.
 
Nazad
Vrh