Pneumatske sejalice za kukuruz

Paor
Ujednacenost nicanja kod Sole jeste bolja nego kod nodetke ali preciznost na zadati razmak nije bas najbolja u to sam se uverio.Da bi se postigla preciznost u redu,seme mora biti jednake kalibraze i brzina pri setvi manja od 6km/h,ovo se odnosi samo na kukuruz na ostale kulture preciznost je mnogo bolja a i brzina setve moze biti malo veca!
 
Tako i Kuhn, kao i kopije Majevica npr. Za kukuruz treba jako mala brzina da bi raspored bio dobar. U 10m posejace tacno semenki koliko treba ali standardna devijacija zna biti uzasna.
 
Kako se pokazala agrija sa diskosnim ulagacima? Jer sam je gledao na sajmu, i vidim da ima isto raonik ispred koga ide disk, pa me zanima da li radi posao sto se tice dubine setve?
 
Kolege šta može biti uzrok kod nodetke kad pokupi nekoliko semena pa kao da odjednom izpada sve. Primetio sam i kod suncokreta a i kod kukuruza. Uvek je isti red, raonik nije bio zapušen.
bb028afb0d5f36994bfc329219609433.jpg


Taptalk LG-65
 
Kolege šta može biti uzrok kod nodetke kad pokupi nekoliko semena pa kao da odjednom izpada sve. Primetio sam i kod suncokreta a i kod kukuruza. Uvek je isti red, raonik nije bio zapušen.
bb028afb0d5f36994bfc329219609433.jpg


Taptalk LG-65
Velicina rupe na plocama treba manje rupe. Al ako je samo jedan red mozda i brisac na toj bateriji,.
 
Koristim ploče za kukuruz 4,5mm i na pločama ide po jedan seme nosi lepo, pa na metar metaripo nema ništa pa posle izbaci sve na gomilo kao na slikama
4368dda088139a8e6a442fef777db744.jpg


Taptalk LG-65
 
Nazad
Vrh