Pneumatske sejalice za kukuruz

Krenuo sam u kupovinu nove sejalice.Ono sto mogu da platim je turska proizvodnja.Znaci Irtem,Cansa,Sakalak,HMS.Gledam iskljucivo 6 redi sa diskosnim ulagacem.Ima li ko kakva iskustva sa nekim od navedenih proizvodjaca?Cene su tu negde sem Irtem koja je malo skuplja.
 
Cansu i HMS danas gledao.Jedna pored druge.U sustini 90% su iste.Onih 10% nesto mi je bolje kod jedne nesto kod druge.Zavrsna obrada im je oboma losa strana.
 
Kolko sam gledao po netu,jedino Irtem ima pogon ploca preko lanca umesto kardana i zupcanika,sto je po meni puno bolje.
 
OZDOKEN je po meni najbolja medju ovim turskim sejacicama ista gaspardo.Mada i Cansa ta nije losa,imajuje u mom kraju od prosle godine jos njih cetvoro uzeli cansu.
 
Eh kad bi nasao link na netu gde sam citao pre nekoliko godina neko poredjenje izmedju pogona sejalica ,Chain drive vs shaft drive,farmeri su pisali i to se secam dobro,kako je pogon lanca nesto precizniji od ovog drugog.Ali no,ja sam samo napisao moje misljenje da preferiram lancani pogon,imam i kolegu koji ima Nodet planter 2 valjda,uglavnom ima onaj sistem preko lanca ,i kaze prezadovoljan je ,nema tu da se patis stalno oko zupcanika,caura itd,mnogo prostiji sistem.Sad kod ovih novih sejalica je mozda drugacije,bolje odradjen taj sistem pogona preko kardana,ne kazem,ali ima gomila ovih ''brand name' sejalica,svi se drze lancanog pogona,uglavnom.Npr John Deere,Case,Nardi,Amazone takodje ima sa lancanim pogonom,i mnoge druge.John Deere takodje ima sa nekim pogonom preko sajle,navodno bolji sistem nego lanac,ali neka iskustva farmera kazu suprotno.
Sto se tice nosenja zupcanika za Nodetku u kabini traktora,to je standardno i obavezno kao vodu da nosis.
 
Nazad
Vrh