Pneumatske sejalice za kukuruz

Kad se nodetka dobro spremi stave se metalni zupčanici, ili kvalitetni plastični ide bar 300_400kj
Maja jeste bolja ali teska za 539 zdravo teska,
Nove Maje sa diskovima su još teže, jako je teško podići bateriju koja ne seje to je muka, oni paralelogrami uvek pucaju
A od pogona može da pukne gornja osovinica ili da se podere španer bubreg u bateriji posle mnogo mnogo sejanja
Maja sa diskom je MAMA ako sejes traktorom težim od 500kg po redu
549 sa 200kg tegova je taman za 4 reda

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
moj 539 ali sa novom kabinom nema sanse sejalica da podigne, tezak je dosta i napred mu sve stavili..
plasticni zupcanici su dobri i jaki samo te koristim. kad sam zvao da narucim rekli mi uzmi plasticne i nemas brige.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Garantujem da ni jedna od tih Turskih kao i ostale sa visokim setvenim aparaton nema sanse prici preciznosti nodet sistemu.Od setvenog aparata do dna brazdice je dug put.Prednost im je ujednacena dubina setve,bolje usevanje i manje zavisi sama setva od pripreme.

Gotovo kod svih sejalica sa visokim setvenim aparatom je raspored u redu neprecizan. Mene je nerviralo to kod moje Sole i onda mi ne bude teško pa sednem na APN i gas kroz atar sa metrom u rukama, merio sam razmak kod Matermaka, kod Kvernelanda kod Monosema, kod Turske sejalice Lukas Holand i to je kod svih tih sejalica gotovo identično! Ono što je uticalo na malo manju nepreciznost ili u mom slučaju veću te godine jeste priprema zemljišta, ja sam samo jednom prešao spremačem pred setvu. Takođe nisam iznivelisao mašinu pravilno i nisam podmazao lance uopšte a trebao sam. Jedina sejalica koja ima odličan raspored u redu jeste Vaderstad i njima kapa dole, ali ta sejalica košta skoro kao novi JD od 110ks. Sve ostale su gotovo identične po tom pitanju.
 
Našu Nodetku je ćale kupio 1979g ja pamtim kad smo sejali 90ih 350_400kj a on tvrdi da je i više sejao 80ih
zadnjih godina jedva 200kj ide ko grom godinama se seje Fergusonima, bilo je momenata sa t40 i sa 560 čak jedne godine kinezom445 ali 539 sa 100kg tegova je majka, sa rezervoarom 22_25kj ako je blizu njiva do njive a u tabli za dan odradi do 30kj kukuruza ne izdrži rezervoar,
A soja je spora skroz još ako ideš sa mnogo semena 60kg/kj bas sporo ide često se puni, razmišljam da uzmem maju čak i bez diskova ako ovu dobro utopim a baš je dobra fali joj samo 5kg farbe sve je full


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
i ja se razmisljam za novu tursku neku, medjutim moj cale kaze ako nas lepo sluzi ova nasa sta ce nam druga.. tako da ce jos sluziti nodetka..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ma ja bi nekog krša maju pa onda igranje par dana, delova imam ipak sam odrzavao Maje u firmi godinama
Ako naleti a ova odleti biće igre


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja zadovoljan Nodetkom i preciznoscu i ulozeno dobijeno,od kupovine posejala nekih 70ha. Nisam dirao setveni aparat. Verovatno su stavljeni kvalitetni oni plasticni zupcanici. Samo otvorim dodam masti i nista vise. Iskreno se nadam da necu imati potrebu ni ove sezone. Jer me par njih malo naplasilo da cu videti muke kad budem menjao zupcanike dok je nastelujem sa nekim podloskama. Nadam se da cu jos dugo proci bez otvaranja :osmeh: A sigurno je da ce me sluziti jos dugo pre nego sto pocnem da razmisljam o nekoj novijoj.
 
Ma nije to problem zamena zupčanika to u sred njive odradiš, rasiris dzak od semena da ne izgubiš delove i gas, podloške imaš uvek kod sebe, 1 komplet zvonce, 1 mali reduktor, i 1 donji par , dobar selotejo za creva i možes sejati do BELGIJE uvek flasa nafte za lance (nipošto ulje) i maži i sej
Nzm meni ti sitni kvarovi nikad nisu problem ni na jednoj mašini



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam nodetku kupio od Ace iz Klenka još dok nije uvozio traktore i veliku mehanizaciju,plaćena 2300 evra i rasklopljena i izremontovana skroz,od tada samo podmazivanje i gas.Razmišljao sam o tome da kupim neku tursku najviše zbog hidrauličnog pomeranja baterija i hteo šestorednu.Mislim da još neće biti ništa od toga,kad čujem da su ipak neprecizne.:osmeh:
 
Pozdrav svima, posebno struci i iskustvu. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Naravno da treba da ga ima i naravno da ga treba podeliti sa drugima. Moje iskustvo je dvanaest godina u prodaji svih vrsta sejalica. Prodavao sam OLT-a pet i po godina. To je dosta dobra kopija NODETA, ali im zameram na tome što nikad nisu razvili diskosni aparat za ulaganje zrna, teleskopsku gredu i što više pažnje nisu posvetili odabiru kvalitetnih dobavljača i unapređenju na polju inovacija.
Fokusirao bih se na turske sejalice. U firmi VGP sam radio godinu i po dana i prodao prvu OZDOKEN diskosnu sejalicu. Njen problem je bio što je nedostajao plastični konusni levak-sprovodnik semena koji se nalazi između dva diska, što je umnogome uticalo (pored visokog setvenog aparata) na preciznost setve. Naime radnik na liniji je za celu seriju istih zaboravio da ga stavi te je setve bila neujednačena. Inače sejalice kao takve su OK. One su kopija SAKALAK turskih sejalica, jer su oni komšije u gradu KONYA, tako da ranijih godina čim nešto novo izađe iz fabrike SAKALAK oni ih iskopiraju. Sada već oni lagano kreću sami u neke inovacije gde imaju svesrdnu pomoć mladih i sposobnih ljudi odavde koji iz prakse, a i sa velikih Evropskih sajmova donose novotarije mašina sa zapada.
Sejalice SAKALAK su prva kopija GASPARDA i ujedno i najveća fabrika sejalica u Turskoj. Veoma respektabilna kompanija gde i sa milion evra godišnje vi niste neki VIP kupac jer oni rade i izvoze širom sveta u obimu između 140 i 150 miliona evra. Po meni najbolji odnos cene, iskustva i kvaliteta. Prodao sam ih gomilu poslednjih 5 godina, što pod brendom LUKAS HOLLAND (gazda je pola holanđanin Jan Lukas po kome se i fabrika zove, a pola turčin gdin Asim), što pod brendom SAKALAK. Fantastična preciznost sa obzirom da je u pitanju visok setveni aparat (ne može niže jer su diskovi obima otprilike nekih 43 - 47 cm, a kućište setvene sekcije se nalazi iznad samih diskova).
Sejalice CANSA sam prodao nekih 50-ak komada. Cenovno niže od SAKALAKA nekih 5%, ali slabijeg kvaliteta izrade, nemerljiva razlika u završnoj obradi, potrebno više podmazivati i voditi računa o njima, ali veoma zadovoljavajućeg kvaliteta setve.
Kompanija AGRIMASTER su pturski preprodavci SAKALAKA.
Fabrika OZDUMAN je loša kopija SAKALAKA sa nekim ne tako sretnim tehničkim rešenjima i naravno ne rade modele skroz hidrauličnog sklapanja rama, kao i hidrauličnog pomeranja baterija.
Fabrika HMS tek od prošle godine radi kukuruzne sejalice koje sa te strane ne mogu biti ocenjene jer su nove kako na našem, tako i na turskom tržištu. Na oko - dobre završne obrade.
IRTEM sejalice kukuruzne ne znam, ali žitne su iste kao i HMS, tako da ih ne mogu oceniti.

Pogon preko lanca i pogon preko kardana. Neko preferira jedno, a neko drugo. Logika je sledeća da je pogon preko lanca precizniji, hm....? Zašto ? Zato što pogonski točak ne proklizava ? A kardan preskače, hm ? Da li je baš tako ? Da li je fabrika dozvolila da on toliko preskače i proklizava da je to po ha (55000-60000 zrna) toliko vidljivo i neprihvatljivo ? To bi značilo da recimo greška koja je veća od standardne greške u statistici odnosno u procentima 5, znači da je to 600*5=3000 puta proklizavanje ili preskakanje po jednom hektaru. Da li se to događa kod sejalice sa pogonom na kardan....pa naravno da ne. Naravno uvek treba ostaviti kupcu na volju.

Ovo je bilo MOJE i samo MOJE skromno mišljenje o turskim diskosnim pneumtskim sejalicama za kukuruz sa kojima sam do sada imao kontakta, ali samo kao PRODAVAC, a ne kao KORISNIK.
Svako treba da razmišlja svojom glavom o ceni, preciznosti, subvencijama, amortizaciji i obnovi mašina i NEMA LJUTIŠ.
Veliki pozdrav za sve vredne ljude !!!
 
Pozdrav svima,nisam do sada imao sejalicu,danas pazario Nodet Planter 2...sa kutijama za veštak(prohrom).Ima li neko nekih iskustava? Najviše me interesuje nošenje,koliko je teška za Rakovicu 65 (sa svim tegovima naravno)?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh