Pneumatske sejalice za kukuruz

IMT 560 moze sa Mejvicom 6r da radi, samo je jaako na knap. Treba ipak 577 ili jos bolje MTZ 820.
 
kod prepravki oltove 6-redne sejalice, da je 2 krajnje baterije uvlace, koliko se one mogu uvuci u centimetrima,dok ne udari u susednu fiksiranu bateriju zna li ko?
 
To je presejavanana repa jer nije uspela a ferdza je posejao ta tri jutra. Ceo dan ne bi mogao sejati.Dubina 4-5cm jel je tvrdo bilo spremljeno za repu.
 
Koševi su laki nećeš mnogo dobiti na težini,sama sejalica je teška sama po sebi uporedi materijal od koga je napravljena sa nekom drugom sejalicom pa će ti sve biti jasno
 
evo, to je ova sijačica, cijena 1200€, nije ni daleko od mene, pa mogu otići traktorom po nju, samo se bojim da nije teška za fergusona, jer prije sam posuđivao olt 4r i radi s njom bez problema.......u najgorem slučaju, razmišljam da od nje napravim i dvorednu, jer bi volio imati koš za gnojivo, da ga više nerazbacujem rasipačem, mislim da je ipak kvalitetnije da odmah ode u zemlju, da neostaje pola dana na površini dok se neprođe sjetvospremačem, a 20tak jutara bi posijala i dvoredna........a imao bi još 2 baterije za rezervne djelove.......








druga opcija za 1400€ je ova oltova, al neizgleda u nekom najboljem stanju, sa varenom ramom, također dobra opcija za prepravku na 2 reda, jer baterije kod nas su oko 300-350€ i jedan koš za umjetno da se proda, izašlo bi me oko 700€, samo je pitanje koliko još treba uložiti......







sada neznam koja bi bila bolja opcija, jer to je neki cjenovni rang oko kojeg bi išao jer neke u koliko-toliko dobrom stanju su minimalno 2000-2200€, što nebi dao, jer treba još i kupiti gnojivo, sjeme i herbicide.....a da mi netko posuđuje za 20 jutara, sramota i tražiti, a skupo platiti da se posije, pa bolje kupiti onda sebi stroj.......

ima li netko nekakav prijedlog?
 
dosta puta sam pročitao da imt pneumatska nevalja, al netko kaže da i dobro posije, samo neznam zašto ih se onda ljudi i rješavaju, a kupili su novu i nemaju je 10 godina......

bolje ću onda pogledati ovu OLT, samo ona je nešto varena......vjerojatno zbog težine umjetnog, vožnja po lošem putu i popucala je.....i što je najvažnije, uvijek su na cijeni.....

da imam više novca, otišao bi u OLT po novu, imam 20km do OLTa, sada je neki popust od 30%.......ova kao što sam postavio sa slike, nova je oko 5500€, sa kutijama za umjetno.......
 
Da se neko ne nadje uvredjen ali do moje njive je jedan sejao sa IMT pneumatskom a ja sa OLT mehanickom (sa onim dodacima) kad je Kukuruz niko puno preciznije sam ja posejao nego on...

Od tad gledam samo OLT ili Nodet pneumatsku da uzmem... Sve se nadam da cu do setve da uzmem Pneumatsku....
 
Da se neko ne nadje uvredjen ali do moje njive je jedan sejao sa IMT pneumatskom a ja sa OLT mehanickom (sa onim dodacima) kad je Kukuruz niko puno preciznije sam ja posejao nego on...

Od tad gledam samo OLT ili Nodet pneumatsku da uzmem... Sve se nadam da cu do setve da uzmem Pneumatsku....
Ćiro šta planiraš novu ili polovnu,predpostavljam da više razmišljaš o nekoj remontovanoj polovnoj?

- - - - - - - - - -

IMT 560 moze sa Mejvicom 6r da radi, samo je jaako na knap. Treba ipak 577 ili jos bolje MTZ 820.
Može i torpedo 45 samo mu nabaciš teg od 90-100kg napred i gas
 
Nisu ni olt sijačice niš bolje sve je to šrot gaspardo je zakon.
Ajd kolega ne lupaj olt pneumatske su dobre i pouzdane sijačice kod mene u selu ima 20tak oltovih i zasad dve gaspardo valjda i to nešto govori a na posijanim površinama nisam vidio neku veliku razliku
 
Imam pneumatsku imt sa koševima i osim težine nema drugih mana,ali ima i prednosti( nikada je nećeš polomiti kao druge lakše sejalice) pre nje sam imao mehaničku olt sa mehanizmom za izbacivanje semena po jedno razlika u rasporedu zrna je velika prednost je naravno pneumatska tako da ćirina priča ne pije vodu (ko zna kakvog je kvaliteta bilo seme kod komšije,kakva priprema zemlje ...)
 
Nazad
Vrh