Pneumatske sejalice za kukuruz

Ciro batali se toga. Lepo ti stavi obicne markire, jer ti koliko sejes, i jos s time da se zajebavas nema stvarno smisla. Oba se raspuste da dodiruju zemlju i eto ti, mi tako sejemo i 80% ljudi koje znam tako seju. A nije neka sirina pa da ce ti smetTi u njivi. Nemoj praviti nuklearnu fiziku oko nicega. Nego reci mi hoce umsti i prednje kopirne tockove? Ili ide bez. I kakve ce imati skidace zrna? Oce biti ovi noviji, sto se brzo podesavaju.
 
Ciro batali se toga. Lepo ti stavi obicne markire, jer ti koliko sejes, i jos s time da se zajebavas nema stvarno smisla. Oba se raspuste da dodiruju zemlju i eto ti, mi tako sejemo i 80% ljudi koje znam tako seju. A nije neka sirina pa da ce ti smetTi u njivi. Nemoj praviti nuklearnu fiziku oko nicega. Nego reci mi hoce umsti i prednje kopirne tockove? Ili ide bez. I kakve ce imati skidace zrna? Oce biti ovi noviji, sto se brzo podesavaju.

Da bice ovi novi skidaci semena a za kopirne tockove cemo videti kad prodje zetva koliko smo dobri ::novac:: pa cemo videti sta ce imati sve.... Ja mislim da mora da ima i El.kontrolu setve...

Ali otom potom za sad sam bio video sejalicu svidela mi se i to je dovoljno sad cekam mozda bude nesto i od ovih subvencija ako nebude uzecu je tako kao i druge masine... :ppozdrav:
 
Cena kod Corica je ISTA kao i direktno u Agriju... Samo ce Coric jos u tu cenu da mi je i dotera do kuce... Cena je 510.000din osnovna verzija ista ta koju sam postavio u predhodnim postovima (link)...

A sa gumenim nagaznim tockovima,i jos hid.precacivacima markera i el.kontorlom cena ide gore naravno.... :ppozdrav:

A cena je ista da li kupac zeli plasticne ili metalne koseve za seme....
 
Poslednja izmena:
Mnogo je to Ciro za tu sejalicu.... Maja je mnogo bolja ili eventualno polovna noda za mnogo manje para. Ja bi tako uradio, e sad svako ima svoje misljenje...
 
Mnogo je to Ciro za tu sejalicu.... Maja je mnogo bolja ili eventualno polovna noda za mnogo manje para. Ja bi tako uradio, e sad svako ima svoje misljenje...

Jos cemo razmisliti ali verovatno ce ipak biti nova Agrija.... Sta znam novo je novo i za moje potrebe sluzice mi 20+god..... A sto se tice polovnih neznam dal ce izdrzati jos toliko vremena kod mene jer ipak imaju malo godina....

Po meni je mnogo dati 2500e za polovnu sejalicu sto je vise od polovine nove... Ali sad ne bi nikog da uvredim jednostavno tako ja razmisljam jer sejalicu kupujem na duzi vremenski period (a ne da preprodam) pa ce svakako da mi se isplati.... :ppozdrav:
 
Ciro vidi ti posto je Majevica Maja 4 reda, ako vec kupujes. Agrija je ipak klasu slabija masina. Za pocetak svaka baterija kod Maje je mnooogo teza i dubina setve je mnogo ujednacenija nego nodet/olt/agrija.
 
Ciro vidi ti posto je Majevica Maja 4 reda, ako vec kupujes. Agrija je ipak klasu slabija masina. Za pocetak svaka baterija kod Maje je mnooogo teza i dubina setve je mnogo ujednacenija nego nodet/olt/agrija.

To ce vec "malo" prelaziti izvan mog budzeta.... Kad je dobro pripremljena njiva nema bojaznosti za Olt,Agriju,Nodet i tome slicnm.... A delova na svaki cosak za te pomenute...
 
Ciro polovnu mozes prodati za par godina bez gubitka ako ti se pojavi potreba za vecom,sa diskovima ili nesto drugo bude u pitanju.

Svaki savet i predlog je dobrodosao ali obilazio sam malo prodavce polovnih Nodetki i mogu vam reci da se bas nisam odusevio... Samo mogu da kazem da ih farbaju PERFEKTNO a isto toliko ih i cene..
 
Ja sam moju platio 2300 krajem prosle godine,stvarno je u dobrom stanju... samo sto me je rspored malo mucio,ali sam to resio sada ide perfekt... ne zalim ni dinara jednog. posejao sam do sada 15 hektara... imao pneumatski klip i ventil,ali nisam namestio :D ... drzim spustena oba markira i tako idem...
 
Zavrsena setva u nedelju,sejano sa Majevica Larom,posejao sam 60 jutara,sejalica je za te pare i vise nego povoljna,baterije su teske za medalju, pune semena neki stariji ili slabiji poljoprivrednik nemoze ni da pomisli da ih digne,ja sam ih u pocetku dizao a kasnije sam odustao jer ne smeta u transportu uopste a i preteske su, kod Lare stane vise semena nego kod Maje, nagazni tockovi bukvalno kembridzaju iza njih,pritiskaju svom tezinom jer se na njima steluje dubina,dok neki su ih stavljali i na stare sejalice ali nemaju taj ucinak,jednostavno i prosto rukovanje,poseduju je neke kolege sa foruma vec par godina i prezadovoljni su sa njima,za srednja gazdinstva nema povoljnije na trzistu trenutno...
 
Ćiro

Čuo sam da u susednom selu prodaju se maje 4 reda nove sa diskovima oko 3500 evra,čovek prodaje drva za grejanje Majevici pa dobija sejalice u kompezaciju ako te interesuje javi se na pp
 
Nazad
Vrh