Pneumatske sejalice za kukuruz

To sam i ja gledao, polovne se kreću 2100 do 2500 i to je skoro sve farbanje i "remontovano" ja bih u te polovne morao da uložim oko 400 500 e a sa povracajem će me izaći ko nova imam dve godine garanciju + dobio sam 3 kompleta ploča po izboru
 
Novo je novo ali i u ove polovne nema tu sta toliko da se ulaze...

Ako naletis na koliko toliko dobru sejalicu da nije lomljena samo i kriva i da netreba da se farba izremontujes je zacas...

Evo ja sam bio te srece i naleteo na dobru polovnu sejalicu jeste da sam je platio podosta,ali od ulaganja imam samo ploce za suncokret i jos neke sitnice koje nece da me kostaju jos 1000din...

A nova sa povracajem je prava stvar ali treba biti taj srecnik....
 
Da li ćeš imati dodatnih ulaganja ćeš reći tek kad je probaš u radu! Iz ličnog iskustva ti govorim...
 
Ni ne treba da se kaješ a to da li ima Ulaganja videćeš kad je probaš u polovnu sijačicu uvjek ima ulaganja ,ako sam dobro vidio na slici raonici su ti pri kraju
 
Moja sejalica je vec u najsitnijim detaljima... :osmeh:

Nista kod mene ne ide u njivu onako tek pa da bacam zrna dal ce nesto da skikne...

- - - - - - - - - -

Sve sto stigne polovno mora da se pretrese...

Sejalica je CELA rasturena i menja se sve sto je imalo pohabano... Nema mnogo toga da se zameni...

Raonici su investicija od jos 2000din...

030115170649.jpg


030115170701.jpg


- - - - - - - - - -

Za danas je dovde rastureno...

I rasturio sam baterije to jest reduktore na baterijama dole da i tu izmenjam sve sto treba...

Kais turbine da stavim nov,lezajevi su odlicni turbina se ni necuje,menjac je nov stavljen vec,lanci odlicni,kardani orginalni bez lufta..

Markiri remontovani skroz,prebacivac markira je morao da se rastura i da se podmaze jel je bio jedan zapeko...
Sad trenutno sklapam baterije pa gornje reduktore pa idem dalje... Ima vremena... :osmeh:
 
Sad bar ugradi i mazalice gde može

E to sam bas hteo da pitam kolega!!! Svaka cast!!!

Kako se podmazuje donji reduktor??? Tu je bilo brdo tovatne masti a ja nevidim kako se ona tu ubacuje,sem da odvijam onaj poklopac???

Ili da se tu odradi mazalica na tom poklopcu ili negde???
 
Nazad
Vrh