Pneumatske sejalice za kukuruz

Za sve nejasnoće najbolje je kupiti manometar za vakum koji će stalno biti priključen. Namontirate ga u kabinu da možete da ga stalno gledate. Ako se desi neki kvar na turbini, crevu i sl. odmah to vidite. Pratite šta se dešava sa vakumom a znate do kog broja drži seme (naravno, prvo utvrditi koji je to broj). Isto tako dobro dodje na početku da se utvrdi da li je turbina problem ili su male rupe na ploči.
 
Dal je neko video na sajmu da su izlozene olt pneumatske nove sejacice

Banka ga zatvorila , bilo i po otpadima ono sto je bilo od djelova ostalo, Sumnjam da ce ponovno nesto pokrenuti.

U jednoj velikoj trgovini ovih dana bila akcija za welger-lely , landini , olt i jos ponesto 80% popusta , znaci original welger a ne idi mi dodji djelovi. Vuklo se kao djabe da djele. Kupio punu kutiju opruga pikapa za welger rolke i kockaste , original igle , za rolku kojesta , bilo cak i upravljackih elektronika. Vidio neko odnio i skuplji gps sa autopilotom sa popustom. Bolje nego kod vas na NS sajmu:haha:.
 
Bačvanin, sa raJkovicom u prvoj brzini, oko 8km/h (mereno aplikacijom) pri 1800-1900 obrtaja (spor kardan u pm) po indijanskom obrtomeru, a zna biti i pedal tu d metal... sve u zavisnosti koliko žurim :)
Generalno majevice imaju taj "problem" da lošije drže seme... ali jbm li ga kod mene je pomoglo bušenjem rupa. Proveri creva i turbinu, drugo nzm šta bi moglo biti.

Odakle ti to da lose drze seme?
Ja isto sejem sa rakovicom i okrecem skoro na leru.Soja ne spadne uopšte i ako se drma sejalica a kukuruz oce po neki da spadne ako bas cupne masina.Turbina na maji od 6 redi je ista i na onoj od 12 redi.

- - - - - - - - - -

Rupe na kuruznim plocama 5.5mm
 
Pozdrav ljudi sused bi hteo novu cetvororednu sejalicu. Razmislja se izmedju plameta i majevice (lara i maja) a tu se negde vrti i agira . Sta mislite od ove dve ponudjene sta je za niansu bolje


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Gledao plamet na sajmu, dosta sliči oltu...... Pa čak i metaloradove, al neznam koliko koštaju.....
 
Odakle ti to da lose drze seme?
Iz iskustva.
Ne loše nego lošije. Loše drži=pada seme ko **greška ti, lošije drži= padne po koje, dobro drži=ne padne nijedno. Ler mi je dosta nizak (oko 600obrtaja) i ne mogu tako okretati (standardan kardan rakovicin 540 pri 2000-nije od landina, remenice na sejalici takođe std). A isto se i kod mene dešava da padne po koje zrno kukuruza (soju ne sejemo) u okretanju ako spustim obrtaje ispod 1000. Rupe na pločama 5.2mm.
 
gledao na sajmu malo sejalice
hms sa vario gredom, sve baterije se pomeraju hidraulicno, deluje pristojno, ALI veliki nedostatak sto greda ostaje fiksna , jedina prednost ko seje na 50/70 pa da se brzo presalta, inace u transportu ostaje ista
sve su to slicne, manje vise iste sejalice, irtem, ozdoken,cansa hms, ima i neka italijanska
cini mi se da su mi kod vgp na standu preporucili njihovu sejalicu za setvu kukutuza brzinom 5-7km/h, dal je tako kod svih ovih sejalica?
 
Nazad
Vrh