Pneumatske sejalice za kukuruz

@miroslav k
Ko kaže da novija nodet/olt nemože da seje soju da pločama od dva reda? Ja sam prošle godine kupio novu olt sa tim tankim crevima, i sejao sam soju sa dva reda ploča... Doduše u odnosu na staru olt ova mora dosta sporije da se vozi i sa većim gasom (sejali smo 3 sporohodnom -imt 539 na 1800 - 2000 obrtaja).
 
miroslav k

Potouno si u pravu ! Burazer je kupio nodetku upravo od tog tipa što navodno remontuje sejačice prošle godine u martu u Čurugu na neviđeno. Malo je kasnio sa rokom isporuke a nije u potpunosti ispunio dogovor jer i ja sam bio prisutan dok su dogovarali o "detaljima" ! Na kraju kad je sejačica stigla u Sombor, naravno to nije to. Diskovi markira polovni čak nisu ni piksnovani, nije montiran prebacivač markira (uopšte ga nema), nema skrivača tragova iza nagaznih točkova i još po neka sitnica.... i na kraju stari model setvenog aparata kao što si ti napisao u prethodnom postu. Čak su bili dogovorili i jednu garnituru setvenih ploča a izgovor je bio je...ga zaboravio sam!!!!!!

Rakin
Moj savet bi ti bio da ako budeš išao da pazariš ovu nodetku koju si pronašao u oglasima da obavezno povedeš nekog ko to dobro poznaje i ni slučajno nemoj da praviš grešku kao moj brat pa da kupiš na neviđeno. Znači ako ima na licu mesta gotovu pregledaj pa tek onda kupi.
 
miroslav k

Potouno si u pravu ! Burazer je kupio nodetku upravo od tog tipa što navodno remontuje sejačice prošle godine u martu u Čurugu na neviđeno. Malo je kasnio sa rokom isporuke a nije u potpunosti ispunio dogovor jer i ja sam bio prisutan dok su dogovarali o "detaljima" ! Na kraju kad je sejačica stigla u Sombor, naravno to nije to. Diskovi markira polovni čak nisu ni piksnovani, nije montiran prebacivač markira (uopšte ga nema), nema skrivača tragova iza nagaznih točkova i još po neka sitnica.... i na kraju stari model setvenog aparata kao što si ti napisao u prethodnom postu. Čak su bili dogovorili i jednu garnituru setvenih ploča a izgovor je bio je...ga zaboravio sam!!!!!!

Rakin
Moj savet bi ti bio da ako budeš išao da pazariš ovu nodetku koju si pronašao u oglasima da obavezno povedeš nekog ko to dobro poznaje i ni slučajno nemoj da praviš grešku kao moj brat pa da kupiš na neviđeno. Znači ako ima na licu mesta gotovu pregledaj pa tek onda kupi.
Ovo kod nas vazi i za novo a pogotovo za polovno!
 
miroslav k

Potouno si u pravu ! Burazer je kupio nodetku upravo od tog tipa što navodno remontuje sejačice prošle godine u martu u Čurugu na neviđeno. Malo je kasnio sa rokom isporuke a nije u potpunosti ispunio dogovor jer i ja sam bio prisutan dok su dogovarali o "detaljima" ! Na kraju kad je sejačica stigla u Sombor, naravno to nije to. Diskovi markira polovni čak nisu ni piksnovani, nije montiran prebacivač markira (uopšte ga nema), nema skrivača tragova iza nagaznih točkova i još po neka sitnica.... i na kraju stari model setvenog aparata kao što si ti napisao u prethodnom postu. Čak su bili dogovorili i jednu garnituru setvenih ploča a izgovor je bio je...ga zaboravio sam!!!!!!

Rakin
Moj savet bi ti bio da ako budeš išao da pazariš ovu nodetku koju si pronašao u oglasima da obavezno povedeš nekog ko to dobro poznaje i ni slučajno nemoj da praviš grešku kao moj brat pa da kupiš na neviđeno. Znači ako ima na licu mesta gotovu pregledaj pa tek onda kupi.
Zasto je on to uopste i prihvatio,ako nije bilo onako kako su se dogovorili?
 
@miroslav k
Ko kaže da novija nodet/olt nemože da seje soju da pločama od dva reda? Ja sam prošle godine kupio novu olt sa tim tankim crevima, i sejao sam soju sa dva reda ploča... Doduše u odnosu na staru olt ova mora dosta sporije da se vozi i sa većim gasom (sejali smo 3 sporohodnom -imt 539 na 1800 - 2000 obrtaja).

Novija moze (sve OLT su vec licenca novije Nodet) ali ona stare prve Nodet original FR) te ne mogu da rade sa plocama od 2 reda, to ne znaci da ne mogu da seju soju, (vec seju sa jednorednim rupama na plocama)
 
Spajki
KishRobert


U suštini taj tip je sejačicu sasvim solidno spremio i ofarbao. Da je model od starog nodeta ni ja nisam znao a to se otkrilo tek kad je otišao da seje soju sa pločama koje imaju 2 reda rupa. Na neviđeno je kupljena sa obrazloženjem da trenutno nema ni jednu polovnu koju sprema ali da nedeljno spremi 1 do 2 nodetke a sve to je potkrepio pričom i pokazivanjem foto albuma kako izgleda remont istih. Tip je u svoje vreme remontovao i ZMAJ kombajne.
Doduše brat je dao kaparu a kad je ovaj donese u Sombor onda celokupna isplata a pošto je bio skoro kraj marta nije bilo puno mesta za razmišljanje. Mislim ali nisam siguran da je možda malo popustio na ceni zbog nedostataka ali to je trgovina pa ko koga zaj.......:sjasi:
 
narucio sam maju 4 reda kod corica i kazu mi da ima hidro markere.kad ja nazovem fabriku kazu nema.do k...a........
pa kako da nema hidro markere???
 
Ja nikada nisam sejao Soju,niti to iko radi u mom selu,Samo Kukuruz i Suncokret.Hvala na predlozima.
 
pozdrav drugar, primetio sam da si nekoliko puta postavio to pitanje ali izgleda da su ovde samo veliki farmeri pa ne obračaju pažnju na nas male.dali ti trebaš one plastične ploče s rupama ili onaj metalni dio što se nalazi ispod tih plastika. ako ti se nitko ne javi ja ti mogu pogledati kod nas samo trebaš reći dimenzije rupa, ako se radi o plastičnim pločama, 15 ću ići na vašar u šid pa ti mogu donjeti
 
Nazad
Vrh