Pneumatske sejalice za kukuruz

Problem setve nije do nas sto se tice semena nego do kalibracije istog...a o tome semenarske trgovacke kuce treba da vode racuna a ne mi!Lezajevi na sejalici staviti neke kvalitetnije i gas a ako u sezoni poseje 200 300 kj zasluzuje novu turbinu a ne lezajeve:haha:
 
ZP 704, sejao sam uslužno, kalibracija piše od 6,5-11.. Svašta ima...

Projekat "Enterprise" nije uspeo, prva njiva za probu (10 ari), veoma loše, čak možda će biti i presejavanja. Hvata žetvene ostatke i guši raonik, na uvratinu puna šaka iz raonika.. Odmah kući i brusilica u ruke, otac psuje sve što se seti...
 
- - - - - - - - - -

ploci se 120 rupa..dali da vozam so 3 spora imt 539 ke se posee dobro povrsinata e pola hektar

- - - - - - - - - -
 
KAd sam nekima iz sela rekao da moraju da skidaju usmerivace zbog ploca sa 120 rupa smejali su mi se... KAzu oni to tako rade bez da skidaju ploce 120 rupa sa usmerivacima??? :sta:

Ja sam moje sredio drugacije.. Po preporuci jednog coveka usmerivace sam isekao i ostavio samo njihovo telo da bi mogli da zategnu senzor..

Bez njih sejem sve i nema potrebe da se skidaju zbog ploca 120 rupa.. Sad samo ploce menjam...
 
Ja sam navikao da ih skidam u soji(ploče 120 rupa) i stavljam kada sejem kukuruz,nisam nikad sejao kukuruz bez njih mada mislim da nema neke razlike u sklopu.
Posao od minut-dva po bateriji više al valjda navika:ppozdrav:
 
Danas se sretnem sa prijateljima u ataru i slucajno pomenem te usmerivace... Da me ubiju neznaju ni da postoje..

Kazu mi sta ti znas o tome mi cepamo soju sa 120 rupa sa usmerivacima... Nista nisu skinuli?? e sad se pitam kako je pa to moguce??
 
Naravno da je moguće, mi smo prošle godine sejali sa našom sa usmerivačima, a ove godine bez njih i za sada nisam nešto primetio razlike u sklopu.
 
Prosle godine sam i ja sejao sa usmerivacima i bilo ok pa krenem i ove godine isto,napravim krug i pustim po 3 sejalice na uvratine i ajde da vidim seme kad ono prva i zadnja baterja pune.Zaglavilo se seme na izlazu i nisu sejale uopste.Polomili smo nekoliko imbuls kljuceva i nije bilo sanse da se odvije pa je radila busilica,prvo 4mm pa 6mm.
 
I ja sam posejao godinu ili dve sa tim usmerivacima soju sa plocama od 120 rupa i desilo mi se samo da ne poseje tu i tamo niz od 30 - 40 cm. Posle sam ih skinuo i vise ih nisam stavljao. Preciznija je setva soje ali zato kukuruza i suncokreta vise nije tako precizna kao sa usmerivacima!
 
Danas se sretnem sa prijateljima u ataru i slucajno pomenem te usmerivace... Da me ubiju neznaju ni da postoje..

Kazu mi sta ti znas o tome mi cepamo soju sa 120 rupa sa usmerivacima... Nista nisu skinuli?? e sad se pitam kako je pa to moguce??


Zavisi moguće je da ih i uopšte i nema,moj komšija ih nije ni imao a kupio novu sejalicu nekoliko godina posle mene:sta:
 
Mi smo juce sa jedne baterije morali skinuti usmerivac u setvi kukuruza sejan ZP427 krupno zrno i onda zaglavi u kanalu zaustavi plocu i otkine stifnu dva puta mi se to desilo posle toga nije bilo nikakvih problema!
 
Nazad
Vrh