Pneumatske sejalice za kukuruz

Ima nekih ideja o kupovini sejalice za sledecu sezonu, potrebna mi je za sopstvena potrebe nekih 10ha eventualno do 15 godisnje. Koju bi ste mi preporucili ?? Ne znam da li da gledam neke jeftinije nove ili polovne.
 
Ima nekih ideja o kupovini sejalice za sledecu sezonu, potrebna mi je za sopstvena potrebe nekih 10ha eventualno do 15 godisnje. Koju bi ste mi preporucili ?? Ne znam da li da gledam neke jeftinije nove ili polovne.

Možeš pogledati neku Nodet polovnu,ima dobrih a ima i onih za sređivanje.Ja sam kupio jednu takvu pre par godina,izremontovao je i sad samo teraj.Ove godine je posejala oko 60ha.
Delova ima svugde tako da to je dobra strana ovih sejalica.
 
Ima li ko iskustva sa nekom turskom sejalicom sa visokim setvenim aparatom ?

Stigla jedna osmoredna kod nas u selo pre nekoliko dana. Poceli su da seju sa njom. Po zavrsetku sezone cu moci da kazem nesto vise o njoj. Ako se pokaze dobro mozda i mi kupimo jednu za sledecu sezonu. Inace je kopija Gasparda sa minimalnim izmenama.
 
Komsija kupio prosle godine na sajmu..kaze preslikana gaspardo. Cucu a i videti iskustva ove godine u setvi.
 
Ima li ko iskustva sa nekom turskom sejalicom sa visokim setvenim aparatom ?
ja sam uzeo preko pokrajine,jos se čeka isporuka a kad skinemo pšenicu isprobat ću je sa setvom soje

- - - - - - - - - -

Evo i mene konačno...danas "gužva" u ataru pa se sve sudaramo koliko nas je bilo:osmeh:

Sejačica vredi te pare za koje se prodaje....

Koševi za veštačko đubrivo 2* 200kg, prohromski koševi za mikro granulate.... Goran je već nabrojao opremu
fotografija0420.jpg
[/IMG]
Hidro rasklopivi ram, hidro podešavanje međurednog razmaka 50-70cm, hidro markiri

dscn1021.jpg
[/IMG]
Zaboravi Goran da napiše da će za te pare dobiti i kardan :osmeh:

fotografija0422.jpg
[/IMG]

Matic Da me Goran vodi kao telohranitelja morao bi da plati tu uslugu, a ovako osećam se kao direktor, jedem, pijem, uživam pa čak i obiđemo neke forumaše koji su nam usput....:osmeh:
citirao sam post
 
proizvođač Ozdoken,prodavac VGP Novi Sad
6 redi hidrorasklopiva,hidro prebacivanje sa 5o na 7o ploče za soju,kukuruz i repu
kutije za veštak i mikrogranulate hektrometar i kontrola setve
diskosna i za vestak i za seme
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh