Pneumatske sejalice za kukuruz


Da li neko koristi sejalicu tvin row i kako se to pokazalo kod nas ?
 
Ima kod mene u selu dve twin row sejalice, skupe ko djavo a prinosi ništa bolji od klasične sejalice...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas ima jedna metermac (ako sma dobro zapamtio) twin row s kojom siju pokusna polja već par godina. Po njima malo gušća sjetva, puno veći prinos tj bude bolji odnos uloženo/dobiveno al sijačica je preskupa tako da od toga nema kruha.

Zanimljiv je sistem, sije zrno u cik-cak rasporedu jedno od drugog i kažu korjen svakog sjemena ima veći radijus iz kojeg može uzimati hranjiva i tu je ta prednost a i da nema ogromnih klipova "kao flaša" nego da su svi ujednačeniji i da je rod stabilniji.
 
Gospodine JBrtka u temi torpedo ste postavili sliku majstor Ivanovog torpeda sa sejalicom na koju su postavljene imt kutije za djubrivo,da li bi mogao da vas zamolim a naravno ako majstor dozvoli neku sliku gde se bolje vidi kako je napravio nosace za te kutije.Unapred zahvalan Bojan.Moze i u PP
 
Poslednja izmena:
Kod nas ima jedna metermac (ako sma dobro zapamtio) twin row s kojom siju pokusna polja već par godina. Po njima malo gušća sjetva, puno veći prinos tj bude bolji odnos uloženo/dobiveno al sijačica je preskupa tako da od toga nema kruha.

Zanimljiv je sistem, sije zrno u cik-cak rasporedu jedno od drugog i kažu korjen svakog sjemena ima veći radijus iz kojeg može uzimati hranjiva i tu je ta prednost a i da nema ogromnih klipova "kao flaša" nego da su svi ujednačeniji i da je rod stabilniji.

Vidio sam pokusna polja tako posijana oko 15-20km od mene.....

Vidio sam i na youtube gdje su posijali u kvadrat 35x35cm da su usijavali redove.....

Ispada da bi mogao posijati kukuruz sa ovom pneumatskom na 45cm redove, i razmak u redu oko 28-30cm.......pitanje glasi: da li bi bio veci prinos kukuruza ili suncokreta????
 
Twin row radi samo u teoriji i na pokusnim poljima s kontroliranim gotovo svim uvjetima... Onda na predavanjima kreće: "Ovom tehnologijom možete posijati toliko-i-toliko više sjemenki po jedinici površine i za x% dobijate veći prinos. Znate i samo kako je zemlja skupa..." BLA BLA BLA. ali o gnojidbi kad krenu pričati onda svi nešto mrmljaju, znate, mora se to popratiti i pravilnom gnojidbom, onaj koji maže, taj se i vozi al nitko ne govori koliko tu mura biti humosno tlo i koliko gnojiva više zahtjeva taj način sjetve a da ne pričamo o cjeni sam sijačice...


NA:
Što se tiče 80cm međurednog razmaka, Idi u Francusku ili Španjolsku pa posij tamo na 70 s razmakom 17, nemoj zalijevati i vidi šta se desi... Nemoj tepsti gluposti, jer svaka klima ima svoja pravila. Ako misliš da je tako ispravno, ti prvi posij kod sebe na 80cm međuredni razmak i hvali se boljim prinosima. A kad ja kažem da trebaju međe biti između njiva da se spriječi uoravanje "Uuuu, pa to je jedan red kukuruza, puta 400m jel ti znaš koliko se tu gubi?"


Twin row je samo jedna novotarija koja na našoj klimi s našim inputima po meni nije održiva...
 
Jedno pitanje, za cega su ovi kosevi iznad?


Koliko znam za djubrivo se koriste po 2 veca kosa koji su nize, iznad grede, a za insekticid ide jedan veliki iznad same turbine?
 
Ja to skinuo sa moje nodetke ,neznam da li moze da se namontira jer treba jos jedna turbina to jest neznam koliko je osovina turbine dugacka i da li moze na nju da stane druga turbina na sejalicama koje to nemaju fabricki prvo to proveri
 
Ja sam to imao na mojoj bekerici samo tamo su dve kutije za 4 reda i prenos je preko lanca. Sejalicu sam prodao a to mi ostalo pa ako nekog interesuje bilo bi za prodaju...
 
Šta mislite o 6-rednoj Monosem sejalici sa niskim setvenim aparatom i diskosnim ulagačem? Da li vredi razmišljati o tome? Jeftinija je za nekih 10-20% od one sa visokim setvenim aparatom...
 
Ajd slikaj pa okaci da vidim kakve imas kutije, mozda sam ja zainteresovan ako su kutije kao one sto imam kod kuce.

20180219-112609.jpg
[/IMG]
20180219-112625.jpg
[/IMG]
20180219-112637.jpg
[/IMG]

Ovo crveno su nosači...

20180219-112651.jpg
[/IMG]

I zaštitni lim za lanac...

20180219-112704.jpg
[/IMG]
 
Farmeru,za koju sejalicu ti trebaju kutije ,imam neke nisu nikad korisceni,trebali su da budu na OLT sejalici ali nisu nikad postavljeni!!?
 
Šta mislite o 6-rednoj Monosem sejalici sa niskim setvenim aparatom i diskosnim ulagačem? Da li vredi razmišljati o tome? Jeftinija je za nekih 10-20% od one sa visokim setvenim aparatom...

Pogrešio sam ovde, nisam dobro razumeo čoveka koji mi je nudio sejalicu, niski setveni aparat je u pitanju ali sa raonim ulagačima a ispred raonika ima dva diska otvarača. Odustao sam od toga... Definitivno ću čekati priliku pa uzeti neku sa visokim setvenim aparatom i diskosnim ulagačima.

Tad mi je taj čovek pomenuo da će i ove godine država dati povraćaj od 40% za kupovinu priključne mehanizacije jer navodno ipard ne može ostvariti veći deo ljudi. Jel još neko dobio ovakvu informaciju u vezi povraćaja?
 
Nazad
Vrh