Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam primaknuo turbinu skroz do piramide kako bi unutar tockova stalo 3 reda i sa svake strane jos po 2. A turbina mi smetala posto ide bas na sredinu baterija. Evo vidi se na slici.
Fotografija0032.jpg


Fotografija0040.jpg
 
Дали и на четворедним олт,нодет могу маткири да се наместе да иде по средини трактора?
Pa zavisi koliko su ti dugacki nosaci markera ali u sustini moze.Mislim da bi tako bilo lakse za setvu nego gledati u sredinu tocka.Morao bi skidati blatobrane i nosace ako hocu u tocak da gledam.
 
Problem kod Nodetke tj Agrije sa markerom na sredini traktora je slaba konstrukcija nosaca markera. Slabe su uske kroz koje prolazi osovinica markera i na tu duzinu moze doci do krivljenja uski ili kidanja.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kolega Druskane , kako si uspio staviti 7 reda a da nisi izmestao turbinu prema napred, ili ja ne vidim dobro.
U stranu je pomerena turbina, vidi se na slici. Obrati paznju na nosace turbine.
Zagrtace pozadi sam mislio da stavim opruge kao na zitnim sejalicama, a vidim ti imas lance, kao vecina na nodet sejalicama. Mozda je i bolje a i lakse to namontirati.
 
Da da sad sam video i skontao da si pomerio turbo u stranu, ja sam je pomerio skroz napred kako bi kardan bio u centru a sto se tice tih krajnjih zagrtaca tu svako ima neko svoje vidjenje. Od onih fabrickih krilaca se jedino poznaju redovi dobro a ja sam vise pristalica ovih sa lancima jer negde tockovi znaju da omane I onda ovo kladivo na lancu dovoljno da samo malo nagrne zemlje na red. Mada na nekim vratinama koje su ko sapun ne pomaze nista da se seme zagrne.
 
Dali je neko od članova u depozitore koje na sejalice ugrađuje "eliksir" za superstart , koristio neka druga đubriva tipa an, san ili ureu. Prvi put imam priliku da koristim depozitore inače sejalica Kuhn junior 2 sa diskosnim otvaranjem
20190309_0953097368947d42442b08.th.jpg
 
Nodetka sa uskim crevima,koje ploce preporucujete za soju,tj koliko rupa,koji promer ?.Ovde sam citao malo kroz temu preko pretrage i ima puno razlicitih kombinacija,od 70 do 96 rupa valjda ,kao i promeri od 3 do 4.5mm ....
 
Dali je neko od članova u depozitore koje na sejalice ugrađuje "eliksir" za superstart , koristio neka druga đubriva tipa an, san ili ureu. Prvi put imam priliku da koristim depozitore inače sejalica Kuhn junior 2 sa diskosnim otvaranjem
20190309_0953097368947d42442b08.th.jpg
Ne mogu se koristiti druga djubriva. Ozljebljeni valjak dozator je suvise mali da bi mogao da dozira granulisana djubriva.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nodetka sa uskim crevima,koje ploce preporucujete za soju,tj koliko rupa,koji promer ?.Ovde sam citao malo kroz temu preko pretrage i ima puno razlicitih kombinacija,od 70 do 96 rupa valjda ,kao i promeri od 3 do 4.5mm ....
Drugar ima 72x4.5mm. Drze vakuum odlicno na 4 reda.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zaboravio sam navesti da sejem na 70cm medjuredno.Svejedno,mislim da cu uzeti ploce od 88 rupa (x4.5mm valjda),to je neka zlatna sredina kolko sam sad jos dodatno citao ovde u temi,imam vec lancanik onaj od 16 zuba ,trenutno na sejalici od 24.No po nekim racunanjima dodje da moze isejati nesto vise od 430 hiljada zrna sa 24 zuba lancanikom i 88 rupa plocama na 70cm ,tj oko 3.3 cm u redu.Ionako ne bi sejao rane grupe ,uglavnom drugu i prvu,no ako treba lancanik da se menja,promenucu nije problem.
 
Zaboravio sam navesti da sejem na 70cm medjuredno.Svejedno,mislim da cu uzeti ploce od 88 rupa (x4.5mm valjda),to je neka zlatna sredina kolko sam sad jos dodatno citao ovde u temi,imam vec lancanik onaj od 16 zuba ,trenutno na sejalici od 24.No po nekim racunanjima dodje da moze isejati nesto vise od 430 hiljada zrna sa 24 zuba lancanikom i 88 rupa plocama na 70cm ,tj oko 3.3 cm u redu.Ionako ne bi sejao rane grupe ,uglavnom drugu i prvu,no ako treba lancanik da se menja,promenucu nije problem.
Kupi ploce sa 96 rupa i resio si problem.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Sa tim brojem rupa je jako mali razmak izmedju istih ,tj maltene ga nema ,i onda kod krupnijih semena ne moze svaku rupu popuniti,tj tako je pisano u ovoj temi sad kad sam citao.
 
Nazad
Vrh