Pneumatske sejalice za kukuruz

O Boze... :osmeh:
One slike pokazuju polozaj lanca-lancanika a dole gornji red razmak od zrna do zrna a skroz donji pokazuje koliko rupa treba da ima ploca za taj razmak.
 
Jedan covek koji vec godinama seje tom sejacicom nije imao blage veze. A kad sam mu rekao da to pokazuje polozaj lancanika kaze on meni to nije originalna knjiga nemas ti pojma..
 
Kako radite sa markerima jel pustite oba da idu po zemlji,pa na uvratinama i do komsija jedan podizete ili koristite onaj mehanicki pogon:haha:danas mi sajla zakaci blatobran sva sreca pa sam primetio inace polomio bi nesto.
 
Danas iskoristili lep dan da se napravi jedna inovacija na sejalici..

Na raoniku

e6f001aa408718b4255ad461bdc17b3e.jpg


Je zavaren sa jedne i sa druge strane flah

369e559861c7c382db4ce74e4699c3ac.jpg

842a93c9ee434728e80acd7694560e71.jpg


Sa ciljem da vuče bateriju u zemlju, da pri većoj brzini, raoniku ne dobije ulogu skije i da rastrese sloj iznad zrna, da nagazni točkovi direktno pritisnu zemlju na zrno, da ne ostaje kanal..

Isprobano je u neoranom kukuruzištu i ide fino i zadovoljavajuće, dok u zimskom oranju na zadatu dubinu, extra posao radi.. Nemam bolju sliku..

56493bfb6dca0f152138290e0bdd0d2e.jpg


Moraćemo da sačekamo malo da se prosuši, pa da se još jednom proba i da se odluči. Da li da se rade i na ostalim raonicima ili da se skinu i sa ovog.. Šta mislite o ideji? Pije li vodu? :)
 
Kako radite sa markerima jel pustite oba da idu po zemlji,pa na uvratinama i do komsija jedan podizete ili koristite onaj mehanicki pogon:haha:danas mi sajla zakaci blatobran sva sreca pa sam primetio inace polomio bi nesto.
 
Žarkov,bolje zameni nove raonike,onda će ići dublje u zemlju...ovaj raonik sa slike više liči na cev nego na raonik sa oštrim uglom...
 
Kako radite sa markerima jel pustite oba da idu po zemlji,pa na uvratinama i do komsija jedan podizete ili koristite onaj mehanicki pogon:haha:danas mi sajla zakaci blatobran sva sreca pa sam primetio inace polomio bi nesto.
Oba spustena svakako ide po tragu od traktora jedino paziti ako u njivi imas banderu pa da ne ostane na njoj ko mome ocu:osmeh:
 
Imam problem sa skidacem semena na olt pneumat.sejalici,skidac uopste ne reaguje tj.ne pomera se sta bi trebalo zameniti?
 
Nazad
Vrh