Pneumatske sejalice za kukuruz

Јел скупља сејачица нова од новог совјета :osmeh:
Da ne poverujes cena joj kao dva sovjeta i to 1221.3, sve je na hidro pogon tockovi ne pokrecu nista...ova sto petica nece moci da je vuce, samo je isla za probu, jer kad se napuni sa semenom i djubrivom iznosi 8t a radna brzina setve je 15km/h
 
Da ne poverujes cena joj kao dva sovjeta i to 1221.3, sve je na hidro pogon tockovi ne pokrecu nista...ova sto petica nece moci da je vuce, samo je isla za probu, jer kad se napuni sa semenom i djubrivom iznosi 8t a radna brzina setve je 15km/h
Koliko je to od prilike? Nekih 70-80.000e? Izgleda da joj treba i jedan takav (ako ne i jaci) da je vuce.
 
Koliko vise semena stane u koseve od majevice, u odnosu na oltovu, zna li ko? Deluju mi da su dosta veci.
 
Da li koristite markire kada sejete na 50cm sa 4 reda sejalicom??? Ili da tockove sejalice izvucem spolja pa vozim po njima??

I ponavlajm pitanje da li mozda neko ima sliku kako da namestim sejalicu sa 3 reda izmedju tockova i 2 van... Nigde nemogu da nadjem to..

A sejalica je radila sa svih 5 reda cak i kukuruz jel vidim da ima sve ploce po 5 komada... Ali neznam kako su radili sa 5 reda na 70cm???
110700811080326338647850.jpg
[/IMG
111301591093622553984895.jpg
[/IMG]
Ako sejes sa 4 reda ne trebaju ti markeri stavis tockove na kraj ali traktor moras rasiriti na 2m onda...
 
Zna li mozda neko gde se u nodet sejalici nalazi ovakva metalna kuglica,jer je ispala pri sklapanju baterije,a ne znam odakle.....
fotografija-0116.jpg
[/IMG]
 
Ne razumem najbolje sta pitas, ali recimo ovako. Ne smes da dozvolis da obrtaji padnu na neki minimum kada ce seme da krene da pada sa ploca prilikom manevrisanja na ovratinama (narocito ako je grbav put gde okreces). Ja ne dam ispod 1000o/min da padnu obrtaji od pokretanja do gasenja kardana.
 
Ispod jednog elasticnog lima se nalazi,imao sam taj problem,ako bas zurite moze se resiti da se raonik veze zicom za nosac tockova.
Kad sam prvu remontovao ta je kuglica ispala i nisam ni obratio paznju,kasnije stavljena manja od lezaja i nije bas odradjivala posao,pa je bila zica obavezna.
 
Nije na toj sloci ,dole kod ulagaca imas jedan prsten koji na sebi ima utisnuto mesto gde ide ta kuglica ,nisam na kompjuteru ,mogu kasnije da probam da ti postavim sliku iz kataloga gde se nalazi ,moze da radi bez toga ,ali su ti vec kolege napisale ,da moras ulagac da vezes zicom ,jer ta kugla drzi ulagac da ne spada sa setvenog aparata
 
Nazad
Vrh