Pneumatske sejalice za kukuruz

Da li ima neko katalog za Maju ,ili da li ga ima negde na internetu ?Ja imam neko šturo uputstvo ali bez kataloga.
 
Zanimljiva situacija na mojoj sejalici .Promenuo sam ležajeve na turbini ,vidim ima lufta u glavčini rotora .Slikam ,pošaljem slike u majevicu ,kažu nema glavčine posebno ,samo kompletan rotor.Gledam katalog ne vidim posebno glavčinu a moj rotor je ima .Jedva sam odvojio glavčinu od rotora ."majstor " (u fabrici) je zavario matice za šrafove kojim je glavčina spojena za rotor.

 
Ova sejalica kolko je dobra ,tako je i losa.Ovo ne vredi pustiti u setvu na tablama manjim od 40-ak hektara,inace pola njive bi bilo samo uvratine lol.
 
Da li je neko probao da pusti crevo od djubriva da ide ispred noza, znaci samo crevo bez ulagaca, djubrivo pada ispred noza, noz proseca sredinu trake prosutog djubriva a zadnji zagrtaci mesaju sa zemljom i zatrpavaju djubre... vidim da su dvoje kod nas u selu radili tako i kazu da im nije izgorela klica, da je sve bilo ok?
 
Posto sam prosle godine radio kompletan remont sejalice,sve novo stavljao unutra,peskirao svaki deo zasebno i ofarbao u osnovnu boju.Dosla setva i sejalica ostala u osnovnoj.Sad je dosao red na zavrsno farbanje.
6b641a686ae15c5a30ad495b6e20e9eb.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jel pokusavao neko na nodet sejalici da ubacuje neke dotadne opruge za veci potisak baterije? Cini mi se da sam to negde video a sad ne mogu da pronadjem.
 
Nazad
Vrh