Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja necu nista reci.
rwntpy.jpg
[/IMG]
33nbz3s.jpg
[/IMG]
 
Kukuruz do 9, ali volim i 8. Soju preko 10 jer tu nije bitan raspored kao kod kukuruza, mada i tu bude odlucan raspored. Seje i nodetka lepo, ali kukuruz do 6, a soju moze i brze. Dok sam sejao sa 542 kako prebacim u drugu brzinu tako raspored pocinje da sara, u prvoj je bivao odlican. 542 je imao 5 brzina.

- - - - - - - - - -

Sejala Nardi/Sola.
 
Mozda ima ovih sto misle kad kupe novu masinu da mogu da seju 15 km/h. Mogu, al onda moraju da plate 50k+ evra za one sto imaju pokretne trake da svako seme spusti kao rukom.
 
Ово са слика од колеге је одличан склоп и распоред.Била је започета расправа о ниском и високом сетвеном слике су оповргле сваку сумњу и дилему о високом сетвеном апарату.
 
Odličan raspored kao i dubina. Mada ovakav raspored ima i Maja pri 8km/h (ali ne sa fabričkim rupama na ploči. Malo je 4.5mm) a o nodetki da i ne pričam. Kad staneš sa strane i pogledaš njivu a ono ko drvored.
 
Teram Maju u setvi par godina. Vozili smo je sa 560 u dve varijante 3sh i 1bh, kako je brzi kardan ne teramo preko 1200rpm. Okruglasta semena poseje kao i nodet a sto je seme coskastije to je vece odstupanje u redu. Soju, repu seje idealno. Jedan prohod kukuruza sam sejao 2sh i tu je bio bolji raspored a seme ekatremno coskasto.
 
Imao sam IMT pneumatsku, kasnije prešao na Nodetku... Bilo koju mašinu kad bih sada kupovao novu znao bih za koju da se odlučim u pola noći da me neko pita, ali za pneumatsku sejalicu, ljudi moji, pa pojma nemam. Ja sam sa mojom nodetkom više nego prezadovoljan sa razmakom zrna, i kad bih kupio neku novu i dao lepih para a kad nikne da to bude kao da je sejano pod motiku, pa poludeo bih... Inače imam debele živce i kad sejem uvek polako, bez žurbe.

Zagledao sam malo ove Cansa sejalice... Ima li je neko? Kako je zadovoljan?
 
To su iste masine. Osetljive su na prisustvo ostataka od kukuruza jer hoce da se zaglavi izmedju tockica i diska. Nije mi jasno zasto nisu to priljubili jedno uz drugo. I problem joj ako bas nije suvo.
 
Nodetka dobro seje kad je ispravna. Ja sam je menjao iz dva razloga. Prvi je da je bila matora, a drugi je da se bas nije snalazila iza grubera, mada ni nije bilo lose. Prevashodno je bila matora, a rezervni delovi su nekvalitetni. Posto sejem mnogo vise soje od kukuruza problem su i male baterije. Sad kad napunim sejalicu posejem oko 6 kj, a sa nodetkom jedva dva. Bez obzira koliko god da sam je remontovao uvek joj je neki andrak falio.
 
Sve ovisi od koga kupujes djelove za nodeta, ima proizvođača koliko hoces, prosle godine sam imao jednu nodet, bas nodet sa tankim crijevima, kvaliteta, nigdje lufta.....

Na njima se na onoj opruzi jos moze pojacati pritisak u zemlju.....

Prosle godine sam imao nejednoliko nicanje u grahu, al nije do sijačice, nego u cjelom 4mj nije palo kapi kiše, pa je u tom bio problem......

Jedino nisam probao umjesto plastičnih zupčanika staviti metalne u reduktore, jel netko probao, kako se ponašaju?
 
Sve ovisi od koga kupujes djelove za nodeta, ima proizvođača koliko hoces, prosle godine sam imao jednu nodet, bas nodet sa tankim crijevima, kvaliteta, nigdje lufta.....

Na njima se na onoj opruzi jos moze pojacati pritisak u zemlju.....

Prosle godine sam imao nejednoliko nicanje u grahu, al nije do sijačice, nego u cjelom 4mj nije palo kapi kiše, pa je u tom bio problem......

Jedino nisam probao umjesto plastičnih zupčanika staviti metalne u reduktore, jel netko probao, kako se ponašaju?
To sa metalnim zupcanicima se dobro pokazalo ja cu na moju sad da stavim,inace par zupcanika kod Metalorada kosta 20e.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Teram Maju u setvi par godina. Vozili smo je sa 560 u dve varijante 3sh i 1bh
Kolega koliko podigne 560, mi smo probali pa nisko nam bilo, baterije hoce da zapinju kada su spustene-radnom polozaju.

Vise me zanima ako imas sliku sta ima i kako izgleda iznutra baterija, ima dva zupcanika i lanac? Imali neki spaner? Hteo bih da otvorim svaku da pregledam i remontujem.
 
IMAS dva lacanika spaner opruga i plastični bubreg
Obicno se pojede bubreg
Ili pukne sraf osovina od gornjeg lancanika treće nema

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Ako nisko digne probudi dodatne rupe na polugama
Ili stavis obe vertikale od RAJKOVICE
može i od rusa obe leve vertikale i diže nebu pod oblake

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Treba da vidi da li hidraulik diže do kraja, možda je graničnik nisko postavljen, ostaviti lufta par santima da neupire klip do kraja.
 
Nazad
Vrh