Pneumatske sejalice za kukuruz

Naspram cene i traju,meni su jedva trecu sezonu izgurali,a originalni 15 godina trajali.
 
Video sam negde u ovoj rubrici sliku gumenih nagaznih tockova za oltovu sejalicu sto ih pravi firma iz Odzaka mislim. Kako li su se pokazali, da li je dovoljno samo zamenuti stare nosace nagaznih tockova i staviti ove sto imaju gumeni profilisani tocak ? Koja im je cena? Imali neko broj te firme iz Odzaka ili nekog drugog ko pravi takve tockove?
 
Video sam negde u ovoj rubrici sliku gumenih nagaznih tockova za oltovu sejalicu sto ih pravi firma iz Odzaka mislim. Kako li su se pokazali, da li je dovoljno samo zamenuti stare nosace nagaznih tockova i staviti ove sto imaju gumeni profilisani tocak ? Koja im je cena? Imali neko broj te firme iz Odzaka ili nekog drugog ko pravi takve tockove?

Metalorad Odžaci a broj telefona 025-5742-196, 063-8426-358 a što sa tiče cene zvao pre mesec dana bili 180evra po komadu izvrneš stare točkove sa nosačem i uvrneš sa gumenim točkom stim što ispred točka idu zagrtači i pritiskivač semena i vidu malog točkića.Inače sve ovo se nalazi na tom nosaču izjedna. Lepa cena.
 
ne nisu plasticne te su metalne ploce za olt mehanicku sejalicu ide za kukuruz,i za soju nama su to ukrali cigani i jos mnogo alata i delova za traktor oko 2500 eura stetu smo imali pa nam fale ploce za sejalicu

---------- Poruka napisana u 21:22 ---------- Prethodna poruka je at 21:21 ----------

one ploce nisu ukrali stosu bili u sejelicu sutra cu postavivti slike kave ploce trazim

---------- Poruka napisana u 21:25 ---------- Prethodna poruka je at 21:22 ----------

samo su razlicite ploce mislim u velicine rupa
 


---------- Poruka napisana u 22:26 ---------- Prethodna poruka je at 22:24 ----------

Metalorad Odžaci a broj telefona 025-5742-196, 063-8426-358 a što sa tiče cene zvao pre mesec dana bili 180evra po komadu izvrneš stare točkove sa nosačem i uvrneš sa gumenim točkom stim što ispred točka idu zagrtači i pritiskivač semena i vidu malog točkića.Inače sve ovo se nalazi na tom nosaču izjedna. Lepa cena.

http://www.missistem.co.rs/

Generalni uvoznik olta za srbiju, imaju sve što se tiče olt sejalica...
Da vidimo ko sta nudi i da se sejalica spremi. Hvala kolege:ppozdrav:
 
Kad sam ja radio moju OLT-ovu mehaničku sejalicu, sve delove za remont sam kupio od firme Plamet Zrenjanin. Samo, ja sam uzimao sve ostale delove za remont, osim setvenih ploča. To iz razloga jer sam je spremao za soju i samo sam razbušio stare ploče. Ali, mislim da sam na njihovom štandu (budu na svakom vašaru, kod nas u okolini Temerin i Bačka Toploa) viđao i setvene ploče (ali nisam 100% siguran).
 
dsc00398.jpg
dsc00399.jpg
tako izgledaju ploce samo sa razlicitim rupama za ovu sejalicu
dsc00400.jpg
 
Bio sam u Žitištu na nekom tzv. sajmu poljoprivrede. Uglavnom da ne reklamiram firmu Gaspardo MAGICA se prodaje po ceni od 15 500 e.Je l' ima neko ovu sejalicu, zanimame kako se pokazala u radu.
 
Kakvo imate iskustvo sa panonija beker sejalicama kakve su u radu i koje su joj mane a koje prednosti. Moj brat trazi da kupi. Hvala na odgovorima.
 
Monosemka od kolege sa fakulteta ... seje sa njom repu, soju i neke povrtarske kulture, kaze da je veoma precizna ...
24evq4g.jpg

uzeo je i ovaj mali nagazni tockic kao dodatnu opremu, a treba da mu montiraju depozitor za insekticide
2rpbrc7.jpg
 
Takve polovne ploce ces sigurno naci u Rumi na vaseru, za nove ne znam... Ja sam prosle godine kupio 4, trebale mi za neki rastresac kao nosac paroga i placao sam ih 100 din komad....
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh