Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Ja nemam sejac, ali svakako znamda je brzina jdan od glvnih faktora za dobar raspored biljaka. Ali kako ja to da dokazem coveku kad dodje da mi seje sa Rakovicom koja je i onako brza i ubacu u drugu i psamo pici, a meni kaze da ja nemam pojma kojom brzinom treba da se krece. A kukuruz na mestima redak, a negde treba da se proredjuje
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Slazem se sa FODOR-om jer i ja imam istu sejalicu kao on...Magica 8r
qq8ymw.jpg


Sejalica je prva liga
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Koliko je teska OLT PSK sejalica od 4 reda??
Taj podatak nisam nasao ni na sajtu proizvodjaca, a ni u katalogu koji je okacio Mityoo!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Lala iz Banata je napisao(la):
Agria cetvororedna je teska 550 kg, tu je i OLT.
Hvala :ppozdrav:
Ja sutra idem da kupim ovu sejalicu http://www.majevica.co.rs/index_files/Page4685.htm , pa sam se malo zabrinuo za tezinu, jer treba da je nosi IMT 539. Sejalica je po katalogu teska 600kg. Olaksavajuca okolnost je sto su pogonski tockovi s druge strane grede, pa ce i moment koji prave biti manji, a samim tim i lakse ce se nositi..

Jos jedno pitanje za sve one koji seju s IMT 539! Kako nosite seme do njive? Ja sam video mnogi ljudi naprave ogradicu na krovu kabine, i tu nose seme, ali ja imam Orasje kabinu, i krov je dosta slab...u kabini nemam mesta ni za 2 vrecice, a da jos jedan traktor ide na njivu mi je skupo, i neprakticno!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

moze je nositi 539 bez problema, ali pre toga moras menjati ili nositi bolcne kod strugara jer 539 ima 1 kategoriju (22mm) a na sejalici je druga (28mm)
a sto se tice nošenja semena video sam svašta, od paktregera na kabini pa i korpa napravljena napred traktora koja sluzi i kao teg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Oldtimer, ta sejalica je jos laksa od Agrie i OLT-a, video sam je kod Kice u Basaidu, tako da nemas zime. :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Hm, ja sam je gledao kod komsije pre dva dana, i ima 1 kategoriju kacenja...Ovu sto sam ja gledao kod prodavca nisam zagledao, al bas cu pogledati sutra. Hvala sto si mi skrenuo paznju!
A da se skinu te ruke s sejalice, pa da se ostruzu? Jel to prolazi? Hoce li jako oslabiti?
Post je spojen: [time]1299180142[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Oldtimer, ta sejalica je jos laksa od Agrie i OLT-a, video sam je kod Kice u Basaidu, tako da nemas zime. :D
Hm, ne mogu da tvrdim dok ne probam, ali i po katalogu je teza za 50 kg, a i deluje mi malo masivnije od Agrie...mozda gresim
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Neznam kako ce je zakaciti i dizati ja sam na ursusu morao blatobrane da isecem da bih mogao da je podignem do kraja,mnogo je rasireno kacenje,samim tim sto se vise rasire poluge masina je blize traktoru u pitanju je maja
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa mislim da je sasvim dovoljno plus to sto im je zapremina kutije 32dm3, ne znam koliko su teske nodet i olt ali oko 700kg sa punim kutijama je skroz ok
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Videcemo, nadam se da ce biti ok...za 2600 eura nema bolje ponude. Polovne iz uvoza su 2500-2800, u diskutabilnom stanju...iz oglasa od privatnih lica su 1700-2200 ( ne znam u kakvom stanju), a ovde za 2600 sejalica+kardan+ploce+nagazni tockovi siroki. Svestan sam da verovatno nije kao Maja, i najvise me brine taj setveni aparat od plastike ( al opet, danas prave ratne brodove od plastike!), al mora posluziti
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Pa videcemo , ali ja radim oko 40-50 kj zemlje, ne radim usluge toliko jer sam i u radnom odnosu pa nemam vremena i mislim da ce za moje potrebe biti savrsena.... :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

e ovako zanima me jel neko ima mehanicku sejalicu Franz Kleine Maxicorn .iskustva kako se pokazala .ako neko zna :sta:
 
Nazad
Vrh