Pneumatske sejalice za kukuruz

Ciro, otvoris vrata, izvzdis plocu, odvrnes jedan sraf i skines skidac semena, suzis ga za debljinu lima od el.kontrole i sve vratis nazad. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Pretece me kolega...:ppozdrav:
 
Pa dobro da li mogu da sejem bez tih usmerivaca sa obicnim plocama ili moram stalno da ih skidam kad stavljam dvoredne ploce za soju???

Posto sam procitao u temi da ti usmerivaci smetaju dvorednim plocama ali neznam zasto smetaju (jos nisam montirao te dvoredne ploce pa da probam...

A senzore kad budem stavljam toliko cu da istanjim usmerivac to znam... Samo mi nije jasno zasto skidati usmerivac za dvoredne ploce zasto on smeta???
 
Znaci moraju da se skinu za dvoredne ploce???

A za Kukuruz i Suncokret mora da se vrate??

Pa ako smetaju usmerivaci dvorednim plocama da li smetaju i senzori od kontrole setve???
 
Mozda - na brzake - nisam dobro razumeo pitanje/situaciju. Onda jedno veliko sorry.
Mislio sam da kolega pita za skidace, ali se radi o usmerivacima.

Ciro, nemoj mene slusati... Vec sam u ovakvom stanju, a nisam ni trosio alkohol...:

 
Poslednja izmena:
Danas priveo kraju rasturanje... Gotovo je sve porastureno i oprano jos sutra da stignu delovi pa obrnutim redom...

Danas mi nije bilo do slikanja prao sam delove i sa takvim rukama nema slikanja...
 
Da li moze da se javi problem pri setvi po toplom vremenu u radu sa depozitorima za djubre?Tu mislim da pocne djubrivo da se rastapa i ne ide ravnomerno kroz creva.:sta:
Cuo sam neka suprotna misljenja
 
Danas priveo kraju rasturanje... Gotovo je sve porastureno i oprano jos sutra da stignu delovi pa obrnutim redom...

Danas mi nije bilo do slikanja prao sam delove i sa takvim rukama nema slikanja...

Zato kolega što prije da načiniš nasljednika koji će slikati i donositi pivo.
Nesmije forum da trpi :)
 
Da li moze da se javi problem pri setvi po toplom vremenu u radu sa depozitorima za djubre?Tu mislim da pocne djubrivo da se rastapa i ne ide ravnomerno kroz creva.:sta:
Cuo sam neka suprotna misljenja

Nema takvih problema , niti djubrivo stoji dugo u koševima , par krugova i dodaješ ponovo , drugo koševi imaju poklopce , čak i kad se ostavi u košu drugi dan može samo da se stvori "pokorica" na vrhu djubriva i ništa drugo , mada je preporučivo da se opere nakon radnog dana . Kada se miješa NPK i urea može da bude topljenja , ali to se i onako ne preporučuje , jer blizina uree i reda sa sjemenom nije baš dobra .
Naravno razlikuju se djubriva po kvalitetu , ona slabijeg kvaliteta i koja praše mogu da prave manje probleme kao i u rasipaču uostalom . U svakom slučaju bolja su kompleksna od miješanih , ako sam se dobro izrazio , tj djubriva koja imaju u svakom zrnu sve komponente , a ne zastarjela djubriva koja imaju posebne granule P,K i N , itd.
 
Ovu je rodjak jedan prodavao i imao sam je u ponudi za nesto ispod 1500e,ali nisam imao vremena za remont da odradim,pa je prodana sverceru i cena je OK.
110413371585471115032496.jpg

110413631585471121699162.jpg

110414991585471118365829.jpg

I jedna iz garaze dok je bila kod rodjaka:
110395521585481888364752.jpg
 
Nazad
Vrh