Pneumatske sejalice za kukuruz

Prosle godine mi covek prvi put dosao da seje sa Nodet sejalicom. Posejao je kako sam trazio za broj biljaka i kolicinu djubriva i sve mu je bilo kako treba. Kad je nikao primetio sam da mu je razmak izmedju sejalica (ima 4 reda) na 80 cm a izmedju vrsta kako i treba na 70cm. Ja mu to rekao i on dolazi na njivu da pogleda i rekao mi da nije znao da ja na to obracam paznju toliko. Ja kazem sve ti je ok samo ovo resi za sl god. I ove god opet sve isto. Ja mu kazem da nije to sredio a on se ljuti. Ja ga nisam pitao za cenu sejanja i nisam oko toga polemisao vec sam mu odmah rekao da dodje tad i tad i da mi poseje. A kod mene to ispadne da mi dale tacno dve sejalice. A to vam je kad berem beracem jedan i po bunker jednorednog beraca. I pitam ga koliko on gubi kod sebe ako seje 20 i vise ha. Neka se malo preracuna. Stvarno mi nije jasno da nece malo da ukljuce mozak i sve urade kako treba.
Ja sam cak kod mene spojeve suzio na 60ak cm.Red je red pa hteli mi to da prihvatimo ili ne.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Godinama sam drugaru dok je brao zmajem i za silažu sejao sastavne redove na 45cm.
Kaže da dobije
Uvek se trudim da bude oko 70cm
Obično 65_75 jbg bude ok


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Za soju nije problem da je uži ali za kukuruz ako je uži,recimo 60 cm,pri branju dvorednim beračem levi točak berača gazi,navija pa čak i ruši taj red kukuruza,tako da nastojim da sastavni red bude oko 65 cm.
 
Brat hoce da kupi pneumasku sejalicu...nasao je dve u dobrom stanju jedna je Agria a druga Metalorad Odzaci...koje su se pokazale kao zahvalnije..

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam obe vrste baterija na sejalici. Kod Agrie mi se više sviđaju nagazni točkovi (na ležaj), ali je celokupna baterija nekako grublja od Mertaloradove. Doduše utisak mi je i da je jača, tj. čvršća. Metaloradova baterija je nekako nežnija, ali i preciznije urađena. Npr kod Metaloradove lako mogu da otvorim raonik dok kod Agrije nema šanse bez čekića i to baš dobro da ga ubediš da siđe sa setvenog aparata. U samoj setvi nisam primetio neku razliku. Uglavnom, kad se sve sabere i oduzme, mislim da bih pre izabrao Agriu.

Uzgred, ako neko ima da proda (ili zna nekog ko ima) dve Agrijine baterije starog tipa, kupio bih...
 
Ja imam obe vrste baterija na sejalici. Kod Agrie mi se više sviđaju nagazni točkovi (na ležaj), ali je celokupna baterija nekako grublja od Mertaloradove. Doduše utisak mi je i da je jača, tj. čvršća. Metaloradova baterija je nekako nežnija, ali i preciznije urađena. Npr kod Metaloradove lako mogu da otvorim raonik dok kod Agrije nema šanse bez čekića i to baš dobro da ga ubediš da siđe sa setvenog aparata. U samoj setvi nisam primetio neku razliku. Uglavnom, kad se sve sabere i oduzme, mislim da bih pre izabrao Agriu.

Uzgred, ako neko ima da proda (ili zna nekog ko ima) dve Agrijine baterije starog tipa, kupio bih...
Ja sam negde u postovima procitao da bas kod tebe na sejalici su dve od Agrie a dve od Metalorada...Reci mi u cemu je razlika stari tip baterije i novi tip Agrie

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Da, sejalica je Agria ali su lopovi ukrali dve krajnje baterije još kod starog gazde (sejalica je bila na salašu). Onda je on kupio dve nove baterije Metalorad Odžaci, ne znam iz kog razloga nije uzeo Agrijine baterije, verovatno su ove Metaloradove bile jeftinije. I posle sam je ja kupio takvu mešanu... :haha:

Razlika je u kutiji, novi tip ima plastične visoke kutije, i raonik se kod novog tipa zabravljuje nekom kopčom na setvenom aparatu - praktično rešenje, po mom mišljenju bolje nego onaj klikler na starom tipu. Ostalo nisam ni zagledao, ima brat novi tip po ću jednom kad budem kod njega (i setim se) baš slikati baterije da vidim ima li još nekih razlika. Meni treba stari tip da bih imao iste baterije sa ovim već postojećim na sejalici.
 
Topalovicu nek pogleda i Livac, ja sam je kupio od Saleta ratara i dobro je odradjena masina.
Ima jace markere od ostalih, iza V tockova ima jos jedan od armature koji je dobar u losoj pripremi kad je dobra priprema podizem ih, metalne kutije, po 2 lancanika na tocku i 2 na bicikli glavi...nije spejs satl ali ne bih bezao od nje da je ponovo kupujem.

- - - - - - - - - -

A jeftine su po oglasima, nisu na ceni.
 
Još malo ponove

IMG-20190507-170818.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Topalovicu nek pogleda i Livac, ja sam je kupio od Saleta ratara i dobro je odradjena masina.
Ima jace markere od ostalih, iza V tockova ima jos jedan od armature koji je dobar u losoj pripremi kad je dobra priprema podizem ih, metalne kutije, po 2 lancanika na tocku i 2 na bicikli glavi...nije spejs satl ali ne bih bezao od nje da je ponovo kupujem.

- - - - - - - - - -

A jeftine su po oglasima, nisu na ceni.
Ja sam sa njim listao oglase nisam video ni jednu livac u oglasima....jel se one jos rade???

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Livac je propao i ne radi bar 5 godina. Ako žarko želiš sejalicu livac, mozda bi ja moju prodao. Kupljena oko 2005 godine nova, sejala ne više od 30 hektara godisnje, stalno garažirana, vec dve godine samo stoji u šupi od kada je zet kupio sejalicu pa vise ne koristi moju, a ja se grebem da on seje. Moze se raći u fabričkom stanju, redovno održavana.
 
Uh...ja pratio na kupujem prodajem...a sad vidim da ima lepa ponuda mehanizacije i na polovnim automobilima...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Uvek je bolja ponuda na polovnimautomobilima nego na KP što se tiče mehanizacije.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh