Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

MPopovic

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2009
Poruka
151
Lokacija
Arilje
Kakva je situacija u ostalim delovima Srbije sa sezonskim radnicima?
Kolike su dnevnice?
 
Otac i dva sina od 7-19 2000 din + hrana i 10 lit.soka ,pivo ne piju i rade za 5-oricu.
Meni trebaju nekih 10-15 dana godišnje.
Kad ne mogu njih da dobijem muka živa ,prošle god. sam 3 radnika iz susednog sela najurio iz avlije.
 
Do prošle godine je sat bio 100 din ,mislim da ni ove neće biti mnogo viša.Godišnje na nadničare izdvojimo oko 6-7 hiljada evra.Imamo ekipu koja već 15-ak godina radi kod nas (njih 10).Kad počne branje paprike pojačavamo do 25-30.
 
Kod nas (Sombor) 125 din/sat, bilo prosle godine, sumnjam da ce tako i ostati posto je evro 100 din, a oni se odmah na to pozivaju.
Inace, jako je tesko naci dobre radnike.
Pogotovo kad je berba industrijske paprike, to je haos.
Radi svako i svakako, nekad se desi da ono sto naberu nije dosta da ih isplatis.
 
kod mene je 200din sat i lepe pare mi odu na utovar i istovar bala i to natezanje sa radnicima danas dođe pa obeća i za sutra pa ne dođe pa traži druge znači živi haos
 
danas su mi njih 4 bili da im dam po 2000din nemaju da kupe hranu pa vi sad recite ko je lud
 
Kod nas u Arilju u toku berbe malina potreban je veliki broj sezonskih radnika (u opštini koja ima 20000 stanovnika dolazi jos toliko sezonaca).
Tu nastaju problemi. Veoma je teško naći dobre radnike, svi misle da je branje malina lak posao ali mnogi dođu kao da idu na letovanje. Kad vide da ne mogu da izdrže +40 stepeni i branje od jutra do mraka, predomisle se, odu kući a ti gazda hvataj se za glavu dok malina opada.
2009 godine dnevnice su bile od 1200 do 1400 din + hrana + smeštaj. Vidim da hladnjacari za ovu godinu najavljuju nižu cenu pa mislim da ni u ovoj godini cene nadnica neće biti veće.
Što bi rekao
@Green
Nekad se desi da ono sto naberu nije dosta da ih isplatis.
 
ovde je dnevnica 1000 din + neko jelo, sok, kafa...a na drugo pitanje nemam odgovor, jako teško naći ljude koji su od reči i koji hoće da rade....npr dođu i rade jedan dan(ako i to izdrže ceo dan), uzmu pare, a sutra ih nema nigde, pauze gledaju da budu što duže, dođu kasnije nego što je dogovor, izmišljaaju izgovore da idu ranije, pa ceo cirkus...zato treba ulagati u mehanizaciju, uvoziti potrebne mašine koje menjaju dosta ljudi, makar i polovne , smanjivati ljudski rad na minimum :cao:
 
todor

Nimanje ni vise vec 2000, ko da ce cetu naraniti. Tuzno i smesno da usred vojvodjanskog sela nema sta da se jede . Ljudi su ::lose::
 
1000-2000. Zavisi kada je kome hitno za pare i koji posao rade. Kod nas je velik problem za radnike. Ja već godinama uzimam radnike iz Barande, a kada oni ne mogu idemo za Knićanin ili Perlez.
 
Kod nas van sezone 15e u sezoni kad je duzi dan 20e . Rad nadnicara=0 katastrofa i nemaih a 3 obroka plus kafa plus cigare po zelji (jedan mi trazio malboro pa sam ga vrato) , trudimse da radim kompenzacije kod sam slobodan idem i fizicki da pomognem pa da mi covek vrati kad mi zatreba pomoc
 
vidim da svi kukaju oko cene radne snage pa zato pitam koliko bi bilo realno da se radnik plati kazite slobodno moje misljenje je da bi 1500 dinara bez hrane sa nekim osnovnim osiguranjem na taj jedan dan sa radnim vremenom npr od 7 do 12 pa 1,5 sati pauza pa od 1:30 do 6:30 sta mislite o tome
 
200 dinara sat+idem u deseto selo po njih jer kod nas neće niko da radi.Doručak,ručak,večera,od pića sve konzumiraju+cigarete za svakog i još ih i vraćam nazad kući pa koliko to mene onda košta.Veoma mnogo
 
Mi u Gospodjincima imamo vrlo specificnu situaciju. Bavimo se povrcem i kad dodje sezona kupljenja luka i branja paprike ljudi dolaze iz vrlo udaljenih mesta da bi radili kod nas. Nabrojacu neka mesta cisto da steknete dojam: Temerin, Backo Gradiste, Becej, Vrbas, backi Jarak, Lukicevo, Tomasevac, Botos, Zrenjanin etc...etc....
Nasi povrtari su te ljude placali po 1200 dinara dnevno ali su im ljudi koji su im grupovodje i koji im obezbedjuju prevoz uzimali po 200 dinara za svoje usluge. Ali nasi gospodjinacki radnici i temerincanke su naj...naj...naj :D
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ali nasi gospodjinacki radnici i temerincanke su naj...naj...naj :D
Nebi ja menjao moju Zoru za tri te vaše :haha: Valjda neće ovo pročitati inače će tražiti povišicu :haha: Da mogu da je kloniram u nekoliko primeraka gde bi mi kraj bio. Inače prošle sezone je satnica bila 120 dinara, a za ovu ćemo videti ali mislim da neće biti više, bar ne puno više.
 
Nazad
Vrh