Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

Placao sam dok sam imao radnika preko zime, isto kao i svaki drugi mesec u sezoni pun iznos plate, samo bez toplog obroka.

Nada poslednja umire.
 
Sve u svemu potreba za radnom snagom je sve manja, tehnologija napreduje tako da ni nema nekog jeda zbog loseg kadra a sto se tice losih gazda izgleda da je njih sve vise jer inace i vreme u kom zivimo je nekako lose svako smeta svakom svi nervozni itd.Cini se da sve polako klizi u tri lepe p...e m....e
 
200-250 din u zavisnosti ko sta radi. U sezoni se radi puno sati pa je normalno da im se skupi 70-80.000 din mesecno. Ne teramo ih da rade vise nego mi ukucani i piju i jedu isto sto i mi. Preko zime kada se ne radi nema ni plate ali sam uvek voljan da im pomognem finansijski ako zaskripi i to kasnije prebijemo. Na kraju sezone uvek dobiju bonus. Jednom od radnika ne naplatim kombajniranje njegovih njiva, drugom dam 1000 kg kukuruza za zivinu itd.
 
200-250 din u zavisnosti ko sta radi. U sezoni se radi puno sati pa je normalno da im se skupi 70-80.000 din mesecno. Ne teramo ih da rade vise nego mi ukucani i piju i jedu isto sto i mi. Preko zime kada se ne radi nema ni plate ali sam uvek voljan da im pomognem finansijski ako zaskripi i to kasnije prebijemo. Na kraju sezone uvek dobiju bonus. Jednom od radnika ne naplatim kombajniranje njegovih njiva, drugom dam 1000 kg kukuruza za zivinu itd.

Svaka cast za odnos prema radnicima.
 
200-250 din u zavisnosti ko sta radi. U sezoni se radi puno sati pa je normalno da im se skupi 70-80.000 din mesecno. Ne teramo ih da rade vise nego mi ukucani i piju i jedu isto sto i mi. Preko zime kada se ne radi nema ni plate ali sam uvek voljan da im pomognem finansijski ako zaskripi i to kasnije prebijemo. Na kraju sezone uvek dobiju bonus. Jednom od radnika ne naplatim kombajniranje njegovih njiva, drugom dam 1000 kg kukuruza za zivinu itd.
A da li im pruzis tu cast da sede za tvojim stolom dok vecerate?
 
Zato sto se u prethodnim postovima pisalo kako radnik ne sme sedeti za istim stolom sa gazdom jer se tako gubi postovanje prema gazdi. Svaka cast za vas. Tako se ponasa prema radnicima. Vi ste pravi GAZDA !
 
200-250 din u zavisnosti ko sta radi. U sezoni se radi puno sati pa je normalno da im se skupi 70-80.000 din mesecno. Ne teramo ih da rade vise nego mi ukucani i piju i jedu isto sto i mi. Preko zime kada se ne radi nema ni plate ali sam uvek voljan da im pomognem finansijski ako zaskripi i to kasnije prebijemo. Na kraju sezone uvek dobiju bonus. Jednom od radnika ne naplatim kombajniranje njegovih njiva, drugom dam 1000 kg kukuruza za zivinu itd.

Pa u suštini se i kod mene svodilo na to,možda su neki pogrešno protumačili! Pisali sate,u to ulazi i kafenisanje po pola sata,redovno 200din na sat,noćno i nedelja x1.5,ulazi u satnicu i ručak,i trknem kući samo ovo....metlanje(metlam i ja),košenje trave (ja trimer,on kosilicu ili obrnuto) pa i teglenje džakova(teglim i ja) na njivi sendvič(pola vekne ja,pola on),ja vodu on fantu,godišnji ja,godišnji on,zimska plata odrađena tokom godine (minimalac na račun) mimo zime ostalo keš,dažbine za minimalac su moj trošak,što je 10ak hiljada mesečno,bale za ogrev gratis sadenute kod njega....da mu je bilo loše,nebi ostao 6godina
 
Meni reče jedan vlasnik hotela u CH inače pravi švaba čiji su se preci bavili turizmom kada smo mi znali samo za dva oruđa motiku i pušku:
"pare se ne zarađuju na svojim leđima nego na tuđim"
Ova izjava se neće mnogima ovde svideti kao što ni meni nije,čovek ima takav stav ali ima poštovanja prema radnicima,nikada ni na jednog nije diagao glas uvek je bio za pomoć ali i radnici su znali koji im je posao i nije bilo izvlačenja.Što bi naši rekli nisu jeli za istim stolom i zato se znao red,nemojte biti bukvalisti to je samo fraza .Ali podržavam da treba da se zna red,Ja sam sa većinom radnika imao problem ne zato što sam nezadovoljan radom ili sam zakeralo nego kada su vremenom došli do duga koji je za njih veliki jednostavno su prestali dolaziti misleći da su sebi učinili uslugu a mene zajebali.Nisam nikada pravio problem za te iznose 100-200 e duga i kad ih zovem sada ih sramota da dođu.Prošle godine posle 3 dana skupljanja jabuka vidim da se kilave ja prostom matematikom izračunam i kažem im sutra imate x dinara po kg,5-6 njih ljutito sišli sa prikolice nisu ni došli na posao jedan muž i žena taj dan zaradili za 8 sati 8000 din,čak su i cigare ušparali jel nisu ni pušili koliko su žurili,trčeći su jeli.Sutra ih došlo 10 na posao.E postavlja se zaključak kako dalje.
Dokazali su prvo meni da mogu sporije raditi neg koliko ja malo mogu platiti.
Tako da sam te drugarske radnike tipa doručak,ručak,cigare, pivo ,2000 na dan ili 200 na sat ako ima manje posla,razne pozajmice za sve i svašta zamenio za 300 din na sat striktno red kad je pauza i obrok,za hranu,cigare i alkohol matrju žene da im se brinu od mene samo sok,vodu.satnica smanjena na max 8 sati jel je učinak posle toga nikakav .
U suštini meni je isto finansjski samo sam rasterećen nemam stresa.
 
Nema komentara na predlog zakona o obaveznom prijavljivanju sezonskih radnika?? Stvarna briga o svojim gradjanima ili samo jos jedan nacin da se uzmu pare?
 
Nazad
Vrh