Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

Kukorica u klipu ?, 2800 po zmajevki,prosle godine smo placali 2.5 ,sledece mozda i 3k ,posto nece da rade bas.Dodje njih 3-4 i utovari u zavisnosti kad je zmajevka napunjena,ujutru su ciste ko suza,za 1.5 sat utovare,nema ljustika.
 
Nisam za to cuo. Satnica ove godine kazu 220, 250 a nema mnogo ni radnika tesko je naci.
Kopanje letos bilo 200.
2016 je bilo 150 kopanje a istovar 200 dinara.
 
Ne vezano toliko u sklopu same poljoprivrede ali u mojem kraju jedna od najtezih stvari je radnike da nadjes,nece niko da radi a i kad rade samo neku stetu prave...i nikad mozak ne koriste-sve da mu nacrtas i opet dzabe.
 
Ja bih odavno presao na traku i komusaljku pa sam da utovaram,ali nemam mesta za to.Treba imati masina i postati nezavistan od radnika ako je to moguce,jeste satnica skuplja,ali mnogo veci problem kao sto je vec receno je kad ih nema kad je potrebno,a to je postala cesta pojava u zadnje vreme.Kolko puta sam cekao da kod komsije zavrse poslove da bi presli kod mene,ili obrnuto,u celom selu imamo mozda 10-ak radnika koji su da kazem provereni i svi ih uzimaju sad kad je sezona.Ostali vecinom nece da rade jer ne moraju,socijala,prvo dete,drugo dete,trece dete itd.
Sto se tice satnice i kod nas je do godinu-dve bila 150,no sad svi placamo 200,pa na vise ,zavisno od tezine posla.
 
Kod mene sledeća situacija u berbi groždja svi su na dnevnici.
1500 berač + 300 ako istovara
2000 nosač
jedan berač što vozi traktor ima još 200 za sekiraciju zbog vožnje (njegove reči??????).
Smeštaj i hrana su isto moji..
 
Kod nas u sadnji od 7do 17 50 KM do 19h da ostanu 60KM dnevnica. Vec se prica da ce u branju traziti 60KM. Mi nemamo u planu placati branje vise od 45KM plus gorivo. Dva obroka, pice do podne mislim da je ok dnevnica.
 
Kod nas je 3000,njihova hrana, piće moje, dnevnica.
Problem kod mene je što na primer neko kome trebaju radnici jedan dva dana, glumi džeka diže dnevnice, vozi, razvozi, titra i onda ti isti dodju kod mene na primer kad krene berba i mesec dana očekuju isti, bolji tretman....

Smučio mi se iskreno, taj polu svet....
 
Da li poslodavac ima bilo kakve benefite kad prijavljuje sezonskog radnika.
Citam na stranici sezonski radnici u odeljku za poslodavce>nizi fiksni iznos poreza i doprinosa<
Neka mi neko objasni sta to znaci.
 
Nazad
Vrh