Glodari u skladištnim prostorima

svetitrifun

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2009
Poruka
200
А нас ситније произвођаче ( и мене) највише интересује то са складиштењем, да га мишеви не могу појести, јер са 1-2-јутра кукуруза мораш развући до следеће јесени. И скрунити стоци, и малој за факс, жени за ово, оно а теби ... Каква искуства имате другови са тим роднијим новијим сортама конкретно што се тиче мишева и њихове исхране. Баш ми не вреди ништа ако добијем две тоне више а мишеви ми изједу пола чардака. Фотографисаћу Вам чим стигнем да видите како су мишеви оглодали мој НС640.
Свако добро
 
Stavljaj otrov za miseve i pacove pre punjenja kotobanje ili ako hoces nesto ekoloski pusti u kotobanju 5-6 macaka :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :veseljak:: ::spreman na sve::
МИЛАН je napisao(la):
А нас ситније произвођаче ( и мене) највише интересује то са складиштењем, да га мишеви не могу појести, јер са 1-2-јутра кукуруза мораш развући до следеће јесени. И скрунити стоци, и малој за факс, жени за ово, оно а теби ... Каква искуства имате другови са тим роднијим новијим сортама конкретно што се тиче мишева и њихове исхране. Баш ми не вреди ништа ако добијем две тоне више а мишеви ми изједу пола чардака. Фотографисаћу Вам чим стигнем да видите како су мишеви оглодали мој НС640.
Свако добро
 
МИЛАН je napisao(la):
А нас ситније произвођаче ( и мене) највише интересује то са складиштењем, да га мишеви не могу појести, јер са 1-2-јутра кукуруза мораш развући до следеће јесени. И скрунити стоци, и малој за факс, жени за ово, оно а теби ... Каква искуства имате другови са тим роднијим новијим сортама конкретно што се тиче мишева и њихове исхране. Баш ми не вреди ништа ако добијем две тоне више а мишеви ми изједу пола чардака. Фотографисаћу Вам чим стигнем да видите како су мишеви оглодали мој НС640.
Свако добро

Redovna deratizacija... ja npr skujem dve daske u oblik krova i stavim na patos od cardaka (jesenas sam zaboravio ::sramota:: ) tako da posle mogu da guram otrova tu i posle punjenja cardaka a macke i vrapci i ostali koji ne treba da pojedu taj otrov ne mogu da dodju do njega. Takodje "pali" i varijanta da napravljen otrovni mamac umotas u neki papir (onaj od dzaka od stocnog brasna je idealan pa umotas u zamotuljak, te zivuljke bas vole kad moraju nesto da pocepaju i grickaju a bi stigli do hrane) i kroz letve guras koliko mozes dublje u kukuruze. Ja uvek u mamke stavim malo ribljeg brasna da ih privuce miris. I pored svega toga bude stete od glodara a da se ne truju redovno pojeli bi "i sefa i stanicu" :haha:

:ppozdrav:
 
Tako je ljudi samo smotash u papir i bacas u cardak kad krenes sa utovarom kukuruza to je najlakse i najbolje resenje.
 
Ako ga ne pojedu glodari i prilikom krunjenja ode za ishranu stoke dali tu moze biti problema ili ima rok trajanja pa izvetri. :sta:
 
@talianu

Moja "jazavicarka" (ima slika u temi moji ljubimci) je udavila miseva i pacova dosta...kako je uspela ne znam ali sam ponosan kao gazda :D

@Mico967

Ja stavljam otrov na bazi antikolina koji je otrovan za zivotinje do 0.5kg i do krunjenja definitivno ga pojedu i nemas brige. Opasno bi bilo stavljati cink-fosfid mamke ili one tablete (fostoksin), mnogo duze traju i vrlo su otrovni, te ako pacov izadje i crkne napolju macka, pas ili svinja ( to je pravilo otrovan pacov redovno ide kod svinja na valov, valjda bude zedan :zli: ) koji ga smazu su takodje pokojni. Zato oprez sa otrovima i konsultujte nekog zastitara.
 
Ja sam kupio rasterivač glodara(elektronski)-2700din.U magazinu nemam sada pacova a dok nisam stavio svako jutro malterišem iskopane rupe.Ne znam kako bi se pokazao u dvorištu tj kotarci-pokriva 450m kvadratnih.Nečujan za naše uši
 
Moguća rešenja za Миланов problem:
1. glavati domaći mačor nije rešenje - jer se boji miša (a pacov mu je gazda :haha:)
2. pedigrirani pas terijer može da pomogne (dok ga gazda hrani :zli:)
3. pacotrovi raznih fela (npr. antikoagulant tipa Antikolinforte, bre) mogu da pomognu dok se parcov ne doseti jadu

Smatram da je najbolje usvojiti kuju domaće obične džukele sa ulice i lepo je hraniti.
Ona može čudo da napravi u populaciji pacova.
Ovaj metod uspešno je oproban na izvesnoj, danas pokojnoj, državnoj farmi u Šumadiji.
:D
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ja sam kupio rasterivač glodara(elektronski)-2700din.U magazinu nemam sada pacova a dok nisam stavio svako jutro malterišem iskopane rupe.Ne znam kako bi se pokazao u dvorištu tj kotarci-pokriva 450m kvadratnih.Nečujan za naše uši
Зоки где си га купио и ко је произвођач?
 
U kikindi-kod Šibula(poljop.apoteka)
Nemački patent br.49901936.9 PESTREPELLER LS-968
Preko interneta je možda jeftinije
 
Poštovani Zorane :ppozdrav:

Da dopunim iskaz u vezi potpunije rehabilitacije psa Dodža-uličara (koji je postao ulični pas/beskućnik zahvaljujući tvrdom/bezdušnom čovečijem srcu).

Drugar, kolega Nebojša profesionalno se bavi uzgojem rasnih pasa.
Jednom prilikom, obrazložio je tezu ZAŠTO su Dodževi najbolji psi za večnu ljubav prema porodici usvojitelja:
Patnja ih je naučila da časno brane Dom.
Po njegovoj teoriji, termin Dodž može se prikladno prevesti na srpski jezik:
Dođoh da Vas volim !!!
:D
 
Pas je, trenutno, jedini fizički i psihički sposoban čovekov prijatelj koji može ravnopravno i istrajno da stupi u okršaj sa pacovima.
U živom mi je sećanju pripovedanje kolege o kuji koja je svako jutro dočekivala domaćina sa lovinom: red mrtvih pacova - poređanih u špaliru. Najpribližnija slika ovoj je fotografija diktatora koji se ponosno slika pored uredno poređane ulovljene divljači.
 
Negde sam napisao ,ali nije na odmet ponoviti,Mačka je mnogo bolji lovac pacova nego pas .Pas kad nanjuši pacova ,urla i kida sve pred sobom da bi uhvatio pacova a mačka ga doćeka na "culju".
 
napravi pacov-vuk
uvati 5-6 pacova zatvori ih zajedno ne daj im hrane samo prav tri dana malo vode i na kraju ce jedan pojesti sve i do kraja zivota hranice se-ubijace pacove.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ja sam kupio rasterivač glodara(elektronski)-2700din.U magazinu nemam sada pacova a dok nisam stavio svako jutro malterišem iskopane rupe.Ne znam kako bi se pokazao u dvorištu tj kotarci-pokriva 450m kvadratnih.Nečujan za naše uši

Zorane,
Da li taj necujni zvuk za nas cuju nasi psi, macke ili svinje. Nije problem da kupim i instaliram ali ne bih voleo da ometam domace zivotinje, imas li kakvih saznanja oko toga?
 
Nazad
Vrh