Glodari u skladištnim prostorima

transtar je napisao(la):
napravi pacov-vuk
uvati 5-6 pacova zatvori ih zajedno ne daj im hrane samo prva tri dana malo vode i na kraju ce jedan pojesti sve i do kraja zivota hranice se-ubijace pacove.

Ima dublje logike u ovome.
Bilo bi poželjno da autor priloga transtar šire opiše ovu interesantnu tezu.
 
Radivoje ja napisao odgovor ali ga nisam poslao(izvini)
Ne smeta nikome sem glodarima i insektima-ne smeta ni el.uređajima
 
@Zorane
Hvala

Ja stvarno imam problem sa glodarima jer je kod komsija postoji hrpa starih cigala koje predstavljaju idealno leglo a kod mene u kokosinjac dolaze da ruckaju i piju vode. Moracu probati jos i to zujalo ne bi li ih rasterao.
 
Radivoje ne uzimaj te što zuje,to je sranje,ovi se ne čuju(imaš u ranije postove marku)
Probaj preko interneta možda nađeš i jeftinije.
 
Ma na taj sam i mislio, trebao bi uskoro u Rusko Selo pa mozda nadjem i tog Sibulu
 
POLJOPROMET-kod Šibula-Sin mu je u ligi-Ulica ti je I.Lole Ribara ulica.Tu sam nemaš problem :ppozdrav:
 
To su ultrazvučni rasterivači i zavisno na kojoj frekvenciji rade mogu ih čuti i psi. Ja konkretno ne znam do koje frekvencije čuju psi a do koje glodari, pa bi to trebalo proveriti.

Inače, ti rasterivači su uglavnom predviđeni za zatvoren prostor. Oni moraju da emituju ultrazvuk sa slučajno izabranim sekvencama (ili promenama frekvencije) da se pacovi ne bi navikli. Takođe, treba da obratite pažnju da (piezo) zvučnik bude u obliku horne da bi efikasno preneo ultrazvuk.

Ja imam jedan takav rasterivač u magacinu gde mi stoji paspalj, seme i slične stvari. Dok ga nisam nabavio stalno su mi glodari grizli džakove i nalazio sam njihov minuli rad :D . Posle postavljanja ovog rasterivača ni jednog miša ni govance nisam više video. Neprekidno radi već pet-šest godina u toj prostoriji. Nemački je, a kupio sam ga na Najlon pijaci u NS kod prodavaca robe iz kontejnera. :D Ako se setim, slikaću ga sutra.
 
350owzt.jpg


Evo slike :cao:
 
I ja sam obećao slike ali sam imao mali problem sa prebacivanjem slika u komp, pa evo ih sad iako vidim da Zoran0230 ima isti uređaj.

Ovaj uređaj sam slikao u srbobranskoj poljoapoteci.




A ovaj imam ja već više godina i radi besprekorno (ni traga više glodarima). Kupio sam ga na Najlon pijaci za cenu jednog piva otprilike. Jedino nije imao adapter pa sam mu to kupio naknadno.

 
mene zanima dali ovaj uredjaj steti kunicima i dali ima efekat na otvorenom?
 
Ne verujem da šteti kunićima-izaziva bolove u glavi glodara-Pokriva prostor od 450 m kvadratnih bez obzira da li je zatvoren ili otvoren prostor ali je sigurno efekat bolji u zatvorenom prostoru zato što se talasi odbijaju od zidova-u pravcu njegovog okretanja ne smeju biti mekše prepreke jer one upijaju talase
 
Ево фотографије од НС 640, што сам вам причао како су га мишеви само ту и тамо, ал баш само мало загребали.
16atmjp.jpg
 
@ telnett
Da, BAŠ takav Dodž.

Slika koju si postavio predstavlja umetničko delo savremene fotografije.
Moje fotografije oslikavaju portrete tužnih lica napuštenih pasa, te su, u ovom slučaju, daleko ispod nivoa kvaliteta fotografije prikladne ovoj temi.

Hvala !!!
:D
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ne verujem da šteti kunićima-izaziva bolove u glavi glodara-Pokriva prostor od 450 m kvadratnih bez obzira da li je zatvoren ili otvoren prostor ali je sigurno efekat bolji u zatvorenom prostoru zato što se talasi odbijaju od zidova-u pravcu njegovog okretanja ne smeju biti mekše prepreke jer one upijaju talase
Samo ne zaboravi da je i kunić glodar, pa nisam siguran da im neće smetati..... A i mene interesuje spravica, ali na netu nisam uspeo da nađem podatak da kunićima ne smeta zvuk....
 
Ja ni ne tvrdim da im ne smeta.Primetilo bi se po ponašanju kunića.Listaćemo internet pa ćemo pokušati da nađemo informaciju-ne štete oni toliko ni pacovima samo ih iritira pa beže na drugo mesto,tako da ne verujem da bi i kunićima smetalo mnogo-lako ga je premestiti.
 
Nazad
Vrh