Glodari u skladištnim prostorima

Poštovani Zorane
Obrati malko pažnju na pisanje časnog drugara telnett.

JebigabratesvismočlanoviForumaPoljoInfo.com,bre !!!
 
Obratio sam pažnju-takva 3 crna imam i ja al brate neprijatelj je brojniji još ću im se do kraja morati i pridružiti :haha: :haha: :haha:
 
Patent LS-968 Pestrepeller jeste zasticen u Nemackoj i USA ali tajvanski.
Moze da se naruci, od 1000 na vise komada. ::svaka cast::
Nisam nasao cenu na kom.
 
Zvao sam telefonom firmu koja ih distribuira u srbiji, i dobio sam odgovor da bi zecove verovatno iritirao zvuk ove sprave te da ne preporučuju da se koristi u kunićarnik! A od kućnih ljubimaca nije preporučljivo da se koristi ko drži hrčka ili morsko prase!(i oni su osetljivi na zvuk)
 
Zoran0230 je napisao(la):
Obratio sam pažnju - takva 3 crna imam i ja al' brate neprijatelj je brojniji još ću im se do kraja morati i pridružiti :haha: :haha: :haha:

Forumski brate Zorane (izvini na intimnosti), pročitaj sledeću pripovest.
__________________________

J..em mu miša, sav promrzao do kosti, u ranu zoru, stigavši iz smera Batajnice i Starih Banovaca, dokotrljah se u slavni Belegiš (i tako svaki bogovetni dan).
Nigde nikog u selu (verovatno spavaju!?).

Kucam u rosno okno domaće pekare: Dobro jutro, kupio bih burek i veknu hleba.
Ljubazni pekar daje traženi espap, gleda me milim okom, naplaćuje.

Bogo moj na Visini (mislim ja), ima da nam odlično krene novi radni dan.
Dođem pred dveri mešaonice stočne hrane (koja se, voljom gazde-skorojevića, fabrikom imenuje).
Nemam ključ, no preskačem ogradu (ju, mene nesrećnog: još će komšinica pozvati patrolu policije... ju, ju !!!)
Aman-zaman, preskočim kapiju (bez štete po oskudne pantalone).

Uđem u skromnu kancelariju, odmah potpalim vatru da se ugrejem (jerbo sam zdravo promrzao u iznajmljenoj kući gde sam noćivao u Starim Banovcima).
Kad, čujem poznati glas: mjau. Pozdravlja me Cile (ovdašnji mačor-jebač, brat-bratu 7 kila ima, sa sve bundicom... milo biće, nema šTa da se prigovori).
Zdravo svano časni domaćine, spremno odgovaram i odmah, pre nego što sam se raspremio, poslužujem hazjajina burekom, skušom iz konzerve, hlebom i sirćetli turšijom.
Cile pojede SVE ponuđeno.

Gledam ga milim okom i velim: AKO, lepi moj, odoh ja da lovim pacove.

Izađem u zimsko praskozorje, obučen za zimske dane, proverim mišolovke (prazne, što-jeste-jeste).
Potom proverim posebne pacolovke: pronađem 123 mrtva pacova.

Vratim se u kancelariju, razodenem se, malko se ugrejem i, potpuno zadovoljan:
uzmem u naručje milog Cila i nas dvojica zadovoljno predemo beskonačnu nit ljubavi i razumevanja.

Uto dolaze i radnici i gazda-skorojević i novi dan uspešno počinje.

Međutim: Cile i ja smo besmrtni !!!
 
Imam 2 dobre ideje za rešenje problema glodara u skladištima žitarica:

1) uništavanje glodara hemijskim i drugim sredstvima (potražite na Guglu: rodent control)
2) upotreba glodara u svakodnevnoj ishrani (potražite na Guglu: rodent cuisine)

Čudo jedno: glodari su TU, na dohvat ruke, a mi kupujemo preskupo meso u mesarama !!?

Napomena:
Korišćenje mesa glodara nije zabranjeno u ishrani hrišćana (posle termičke obrade mesa, neutrališe se eventualni štetni uticaj načina prehranjivanja izvesnih vrsta glodara, u ovom slučaju pacova).
 
Zoran0230 je napisao(la):
Kobra je specijalan alat za lov pacova a moze i da se koristi za samoodbranu ili podmukle napade sa ledja. Dakle kako doci do te specijalne alatke ... lako . Nadjete drvenu ogradu i odvalite jednu tarabljiku i ono sto je najbitnije da u njoj ostanu dva zardjala eksera. E to je prijatelji moji Kobra istrebljivac pacova :haha:
 
Биће ускоро Сајам,а и ми на сајму па ћу и ја доћи и донећу једно сокоћало од мултивибратора све са звучником .Е,то сокоћало има задатак да нервира и тако тера пацове,мишеве ,кртице и ко зна кога још.Има
га две феле,један се чује тако да је изнервирао и моју "љубљену "свастику и још "љубљенију" ташту па
су га више пута у ђубре бацали ал све са батеријом одакле су и ровци после побегли.Други се не чује па сви мисле да не ради.Кад оно,оћеш :zli: ,и од овога сви беже,једино је мој музикални комшија добијо толки
притисак јербо није знао шта га то нервира да је био код доктора , а овај знајући о чему се ради дао нешто за смирење па му се комшиница посла залила да јој муж стално спава и "забушава" ноћом.После смо се сви смејали ,само се "спаванко "малко љутио.
Е да,донећу и шеме па копирајте и правите до миле воље колико хоћете комада све док не досади и вама и пацовима.
Децо и исписници поздрав Вама свима ,Деда Лала.
 
Ja imam ovaj nečujni ali mi je ovo deda lalino sokoćalo što se čuje ali ne zbog pacova :haha: :haha: :haha:
 
Jazavicari+otrovi+vazduzsna puska+baterijska lampa! jazavicari 2-5 otrovi 0-3 vazdusna 10+ na noc. naravno ne idem svaku nos jer su to pametni djavolcici nego malo pauza jer kad vide svetlo baterijske lampe bezu, ali zaborave za 3-5 dana. Znaci idem 2 noci za redom onda 3-5 dana pauza.
Eto vam moj recept, ali nije ni ovo 100%. Inace padaju ko nemci iz mitrljeskih gnezda u partizanskim filmovima :haha: :haha: :haha:
 
dorel
vazduzsna puska+baterijska lampa!

to je i meni bilo zadovoljtvo raditi noću , idu pacovi po gredama od šupe prema kotobanji i samo ga zaslepiš baterijskomlampom i rokneš puškom a dole ga čeka ker i "otrese" odma i gotovo idemo dalje , sledeći molim :haha:
čitao sam da pacovi jako slabo vide i da uglavnom idu pored zidova ili prate miris - trag koji ostavljaju za sobom , tako da se dešavalo da dobrom jakom baterijom kad ga zaslepim maltene mogu da da pomazim ( :udri: ) stoje i nemrdaju ...
 
Evo lovca

dxi5ix.jpg



a evo i lovine


34j9lqe.jpg
 
Evo nama dodatne ishrane !!!

Budućnost Serba: klopanje pacova koji su klopali žito !!!

Student NIJE zapalio žito !!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A50ZyHqjeT4[/youtube]
 
Ja sam primetio da u mojoj metalnoj kotarci ne bude ni jedan pacov kada se kruni kukuruz,dok pored u drugoj drvenoj bude po koji...a miseva ima gad boziji i u jednoj i u drugoj :zli:
 
Ima li ko rešenje za žižak osim Phostoxin tableta koje se teško nabavljaju....
 
Nedavno sam kupio novi otrov za glodare i potamanio za par dana,a do sada sam koristio neke paletirane oni ih jedu a ne uginu.
 
Nazad
Vrh