Krastavac salatar

  • Začetnik teme lakan
  • Datum pokretanja
Jeste

Jos je lepsi u prirodi, na 1000 struka, nijedan nepodgoreli list.
Samo cena, propast
 
Zasto krastavac gorci? Danas keva kupila u prodavnici 2kg i svaka krastavica gorka ne moze da se jede cuo sam od starijih komsija kazu to je od jakog sunca i nedovoljno vode. Desava mi se da uberem po neki koji gorci redovno se zaliva, stiti od bolesti al ne znam koji je razlog gorcenja.
 
@ Milan
Hoce da gorci ako se ne odbere na vreme, tj zamatori takodje ako se ne zaliva.
Nis sve sorte iste.

Evo jedne ture spremne za trziste.
Slika od pre dvadesetak dana.
 
icnz86.jpg
 
Upravo dosao sa kvantaske pijace iz Beograda. Cena ovog krastavca u dzačićima je oko 10 din/kg a pijac je pun njega, uglavnom povrtari iz okoline Rume.
 
Pre neki dan sam cula da se krastavci zalivaju u podne na vrucini.Bas mi nije jasno to,dali je istina?
 
Istina je
Sistemom kap po kap.
Nece biljka da obara list, ima svezinu.
Kao kada se covek hladi po velikoj vrucini.
 
Sunčani potok za seme.Bilo je problema u nicanju pa je malo neujednačen.
P7030011.JPG


P7030025.JPG

prisutni i korovi :zli::zli:
P7030023.JPG
 
Kad korove ne uspemo da rešimo u toku vegetacije onda pre sakupljanja oprskamo nekim desikantom.Jutros sam ovu parcelu oprskao.

 
Meni svake godine vrlo brzo pozuti list kod suncanog potoka i delikatesa, krene da zuti uzbrzo po tizanju prvih plodova. Da li ej to neka bolest lisca ili je mozda od gustine korena sadim tako sto u jamke stavim po 5 ili 6 zrna, jamke su na nekih pola metara razdaljine a kada nikene ne proredjujem korenje mozda je to greska
 
Zna li neko sta se desava sa ovim krastavcima, rasadjeni su pre dva dana, a juce poprskani fungicidom na bazi bakra. Nije mi jasno zasto se neki listovi pocinju skupljati. U ovom plasteniku je i paprika i paradajz istog dana presadjeno i super izgleda, a kod krastavca ima manjih problema, malo je plemenjaca prisutna. Evo slika:

imag0362s.jpg


imag0360yo.jpg
 
Kako ja znam ove pomenute 3 kulture nikako ne idu u isti plastenik,prenos bolesti i loši susedi.
 
Dali je neko upoznat sa razlozima manjka krastavca na trzistu.U poslednje vreme cena je dosla na 100 dinara na veliko
 
Ne znam sta se desava i ja sam cuo nesto da je drasticno VP cena skocila, ja ga prodajem kod mene u selu za 100din vec dve nedelje i sad za vikend ce biti ista MP cena. Hteo sam da pitam iskusnije clanove...krastavac mi je stigao do radne visine (oko 2,2m) i mislio sam da ga prepustim preko nekih 60cm da istera i da mu odsecem vrh, da li se slazete ili ima nekih boljih predloga, odnosno koje je pravilo kako se inace radi?
 
Počela zaštita krastavaca za seme.Hladno vreme im nije godilo.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh