Krastavac salatar

  • Začetnik teme lakan
  • Datum pokretanja
Godinama se provlaci losa cena povrca.
Sto zbog uvoza, sto zbog prezasicenog trzista.
Ali desavanja zadnjih par godina u povrtarstvu nagovestavaju da cemo morati nesto da preduzmemo.
Taj krastavac od 40 dinara se na tezgi i proavnicama prodaje za 80 dinara.
Sto znaci da trgovci za jedan, eventualno dva dana dupliraju zaradu.
Proizvodjac koji tri meseca posveti proizvodnji i ulozi sredstva ne moze cak ni ulozeno da povrati.
O zaradi da ne govorimo.
 
Poslednja izmena:
Kome se isplati, taj prodaje na tezgi za 40.
Druga je stvar što oni koji povrće kupuju po prodavnicama imaju više novaca, od onih koji obilaze pijace.
Ali mislim da to vreme polako prolazi i da pijaca postaje pijaca, jer jednostavno, ljudi nemaju više novaca za prodavnice, a i uvoznički lobi može određeno vreme da dampinguje cene, kako bi se borio protiv konkurencije, ali ima i to svoje granice.
 
Dali i vi imate problema sa prodajom krastavca zbog ove gluposti sto se desava u Evropi?Te je kriv krastavac te nije i bas je veliki publicitet u novinama dat tome i narod pocinje da izbegava krastavac, bar u Smederevu je tako.Mnogo se vraca roba nije dobro.
 
u bijeljini na kvantašu cijene su propast,nakupci nude 0,50km za vrećicu od 10kg,ali ja kod kuće dajem po 0,50km/kg, vole ljudi da gledaju šta im bereš,a i u lokalnim trgovinama plasiram ostatak.
 
Slaba je potraznja za krastavcem, a svaka berba sve vise daje.
U Sapcu, Obrenovcu, Beogradu od 10 - do 15 din / kg.
Retki su prodavci koji dobiju 20 din.
 
Poslednja izmena:
.... ali zato sto je neka bolestina opusosila narocito deo oko Sovljaka(tradicionalno veliki proizvodjaci)
Ne znam odakle ti taj podatak.Ja sam Sovljačanin i ove godine tikvica rodila ko luda,moyda to i jeste razlog za jeftinoću

...a ja na lageru imam 2 tone krastavca i 2 tone tikvice. tikvica - 10din/kg krastavac 15din/kg ...vise nego jadne cifre
 
Zna li neko u čemu je problem sa ovim krastavcem?

1195nhh.jpg
 
Nije cena toliki problem,vec sto krastavac jednostavno niko nece da kupi ova antikampanja ga je ubila skroz.Nas ministar umesto da izadje pred novinare i da kaze da je nas krastavac ispravan cuti i sada mozemo samo da se gledamo.
Tamnavac zalij obilno taj krastavac par puta ali bez djubriva,pa ces videti promenu
 
JuRa
OVaj nas ministar Petrovic je dobio nadimak deset posto a da nepricam zasto.Danas ceo dan na TV ide titl da je ministar izjavio da je drzava pobedila,jadna mu majka on nezna da rata uopste nije ni bilo a on svoj rat izgubio svojim ponasanjem.A ova prica o krastavcima je takva da je sad srece pa da sad iskoristimo momenat da se marketinski krene u kampanju i ponudi Rusima visak krastavaca jer smo svedoci da su oni iz evropske unije zabranili uvoz.Sad je nasa sansa ali mislim da nikog nije briga za nas ,plasim se da ne bude ista prica i sa paradajizom jer vidjam u marketima albanski paradajiz koji u maloprodaji kosta 65 dinara a ukus nula.
 
Ma u pravu si, cujem pricu za tresnju.Ispada da su najurili Ruse koji su je debelo placali ,tako da ne ocekujem nista dobro za nas.Nazalost
 
Imate internet, znate engleski, zašto ne potražite kupca za krastavac u inostranstvu sami, umesto što se čeka da kupac sam dođe?
Kaže se lepo, očekujem toliko i toliko, tog i tog krastavca, po toj i toj ceni u to i to vreme, u tom i tom mestu.
 
diamonddragon
jeste samo sto bi imali da ponudimo sta i koliko?Nije to samo pustis ponudu na internetu i gotovo,to je malo veci problem ili ja nisam upucen.
 
Vas troje, kada se dogovorite, zajedno imate to i toliko.
I ne verujem da je to zanemarljiva količina, jer mi nešto govori da samo na hektar zemlje može da se proizvede brdo nečega.
A sigurno da je problem, ali je još veći problem kada se čeka da kupac sam dođe.
 
Evo slika mog plastenickog krastavca.
Ima ga u ogromnim kolicinama, a cena je blago receno KATASTROFA!
2d83mhl.jpg

Sva sreca ove godine zasadjeno je samo cetiri plastenika 5,60* 30 m

 
Tacno,preterao sam sa azotnim djubrivom. Bilo hladno vreme kad sam ga izneo pod plastenik,slabo napredovao,pa reko' da ga poguram.
A napravio gore. Na greskama se uči. Sad je dosao sebi,al sta vredi . Cena katastrofalna a imam 12 plastenika 5.50m * 25 m
 
Izgleda da je krastavac zavrsio svoje,bar sto se tice ove godine ali videcemo za dalje.Valjda ce biti bolje u buduce bar se nadam
 
Nazad
Vrh