Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Trebam dijelove za Imt sijacicu 25 rednu zvao firmu gdje je kupljena nova prije 8 godina kazu nemaju nista niti znaju kad ce biti jer je Imt prestao sa radom.
Cuo sam da bi trebalo biti toga u Rumi na vasaru pa mi recite kad je taj vasar i imali toga tamo jer mi nije bas blizu doci?
 
Poslednja izmena:
Danas isprobana sejalica olt gama-18 sto sam uzeo letos,sejao jecam.Radi lepo, nemogu da se zalim,medjutim imao sam mali problem,posto je jecam tavanusa zagusilo mi se dva reda.Jecam nije bio prljav,relativno cist,al izgleda da u ovu masinu mora da ide jako cisto seme.Nek me neko ispravi ako gresim(ili nesto nije kako treba).
 
Majstori treba mi mala pomoc.dali ima neko ovakvu sejalicu.ima drugar pa ne mozemo ukapirati nacin stelovanja
img20151001180353547.jpg

ovako izgleda stelovanje,ali ne vidim nikakvu skalu.od dole ima matica,ali nikako da ukapiram kako to funkcionise :sta:
img20151001180340797.jpg

img20151001180347065.jpg
 
Danas isprobana sejalica olt gama-18 sto sam uzeo letos,sejao jecam.Radi lepo, nemogu da se zalim,medjutim imao sam mali problem,posto je jecam tavanusa zagusilo mi se dva reda.Jecam nije bio prljav,relativno cist,al izgleda da u ovu masinu mora da ide jako cisto seme.Nek me neko ispravi ako gresim(ili nesto nije kako treba).
Obavezno cisto seme kod nas su ih svi bas zbog toga i prodali dok su masovno sejali jecam sa tavana,a ne selektiran!
 
Majstori treba mi mala pomoc.dali ima neko ovakvu sejalicu.ima drugar pa ne mozemo ukapirati nacin stelovanja
img20151001180353547.jpg

ovako izgleda stelovanje,ali ne vidim nikakvu skalu.od dole ima matica,ali nikako da ukapiram kako to funkcionise :sta:
img20151001180340797.jpg

img20151001180347065.jpg
Oslobodi maticu ,(ne znam koji je navoj da li levi ili desni)pa pomeraj skalu levo desno.Nemoj maticu skroz da odvrnrš ,pošto će ti ispasti skala.Kada pmeraš skalu,gore u točiru ima jedan polumesec koji zatvara rupu na točiru .
 
Hvala.a reci mi po cemu mogu znati na koliko je nastelovano,to jest na kojem broju stoji,jer kazaljku uopste nema.i recimo kad se nasteluje ,koliko kruga treba okrenuti tocak da se izracuna koliko seje po ha ili kj?
 
Hvala.a reci mi po cemu mogu znati na koliko je nastelovano,to jest na kojem broju stoji,jer kazaljku uopste nema.i recimo kad se nasteluje ,koliko kruga treba okrenuti tocak da se izracuna koliko seje po ha ili kj?
.Ako je originalna remenica ,treba da ima zarez koji sluši za poravnavanje brojeva sa skale sa tim zarezom.Odavno sam radio sa takvom sejalicom pa se ne sećam detalja.Član Paorpaor je imao takvu sejalicu,možda se bolje seća.
 
hvala.mnogo mi znaci i to sto sam shvatio na koji princip ide stelovanje.oticu do drugara ovih dana pa cemo nastelovati.tu su tockovi isti kao na olt gama 18,samo sto ovde ima 19lula.isto cu okretati tocak 33 kruga pa mnoziti sa 100 i dobicu kolicinu po ha.
 
Oslobodi maticu ,(ne znam koji je navoj da li levi ili desni)pa pomeraj skalu levo desno.Nemoj maticu skroz da odvrnrš ,pošto će ti ispasti skala.Kada pmeraš skalu,gore u točiru ima jedan polumesec koji zatvara rupu na točiru .




Levi navoj je,moja je 23diska .Mislim da je 27,5 krugova točka 1 ar.Morao bi da pogledam imam zapisano u sanduku.Koliko bi mogla da vredi takva sejalica 23 diska sa novim teleskopina i rezernim setvenikom bez markira?
 
@Matic

Čestitam prezime.:bravo: Nakon setve ću biti u oranju u komšiluku i sad eto ima razloga da svratim na čast.

Danas isprobana sejalica olt gama-18 sto sam uzeo letos,sejao jecam.Radi lepo, nemogu da se zalim,medjutim imao sam mali problem,posto je jecam tavanusa zagusilo mi se dva reda.Jecam nije bio prljav,relativno cist,al izgleda da u ovu masinu mora da ide jako cisto seme.Nek me neko ispravi ako gresim(ili nesto nije kako treba).


Tako je nažalost. Seme mora biti veoma čisto. Ako nisi siguran, moj dobronameran savet je da sa vremena na vreme proveriš da li ispada na svakoj luli. Jeste da to malo usporava rad ali bolje da ne ostane neposejano.
 
Nazad
Vrh