Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

kupio sam agrijinu novu sejalicu za psenicu danas stigla jel neko ima iskustva sa takvom sejalicom ako moze neki savet o radu i stelovanje masine
 
img20150821132049.jpg
img20150821132049.jpg

Sta mislite koliko da trazim za sejalicu da je prodam u sto krecem roku, nasao ednu, jako povoljno, a ne bih da imam 3 sejalice, pa da prodam ovu.
 
Bukvalno koliko potencijalna mušterija kaže.Svi izbegavaju sejalice sa ulagačima(lulašice)a nisu ni malo loše ali šta ćeš kada su diskovi trend.
 
Rade i ulagači lepo kada su u dobrom stanju ali ko to još održava i menja redovno.Meni je bilo povoljnije da uzmem drugu sejalicu nego da menjam ulagače.Puni oglasi sejalica,neke se godinama vrte a cene i dalje iste.Spuštaš ako misliš da je prodaš.
 
Moja ima 33 ulagaca I ima stalne tragove. Ulagaci su u dobrom stanju. Ja je stavio za 850, s namerom da je dam za 800e.
A kazite sta mislite o ovoj, deluje da je jako malo radila, a za fergusonce mi je dobra. Ovu od 4m bi morao za deutzom da teram.
image-b98097d3164ec8284a.jpg
image-679dae033752c27740.jpg
image-59d006223ae72845ff.jpg


- - - - - - - - - -

A takve nodet sa sirokim razmakom se mogu naci za 500e. Ima ih u okolini pozarevca I svilajnca.
 
Naj jednostavnije ti je štelovanje po setvenoj normi koju pripisuje proizvođač određene sorte pšenice po m2.Znači koliko klijavih zrna ide u m2 i tu nema greške.
 
Nazad
Vrh