Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Dobro traktor nisu ofarbali,ovo kao kad mister bin ubaci dinamit u kantu sa bojom
 
Moja batrljica za sejanje http://tinypic.com/view.php?pic=2hf4ayt&s=9

2hf4ayt.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene kakvi su bili uslovi u setvi ni tri takve nebi pomogle. Kao što sam ranije napomenuo vlage nije bilo ni navidiku, predusev suncokret.
 
Odlicna sejalica,mi smo prvo hteli tu da uzmemo i na sajmu u NS smo uzeli predracun i konkurisali na konkursu za mlade. Kada nam je stigao odgovor da nismo prosli tj ispod smo crte jer nema vise sredstava ,pokusali smo da je kupimo u avgustu ali na zalost nije ih bilo na lageru i cekao se uvoz za mesec dva sto nama nije odgovaralo jer nam je trebala za setvu uljane repice . Zato smo uzeli ovu,i dosta je slicna sa irtem
2na68tg.jpg
 
Ja mislim da tebi treba pod hitno oduzeti dozvolu pa da posle razmišljaš kako treba staviti tovar na auto prikolici. A i taj što ti je tako natovario sejalicu nije tačan u glavu.
 
Hoce da kaze da je pozadi gde pocinje nagib na prikolici trebalo postaviti neke letve ili nesto slicno i povuci sejalicu unazad pola metra, kako auto ne bi bio opterecen, sto je i svrha dve osovine na prikolici.
 
Sve zavisi od auta do auta na kuku ne sme imati više od 100kg tereta. A ovde se radi o starijem i slabijem autu tu je verovatno dozvoljena kilaža oko 60kg na kuku i ukupna potezna moć ovog auta 800-900kg.

- - - - - - - - - -

20fc65g.png
2e16qmr.png
16757v4.png
35l6qkn.png


Evo ovde lepo pokazuju. Teret ni napred ni pozadi nego tačno na sredinu.
 
Dragan82
Sve je to lepo sto si rekao ali da sam je pomerio nazad bilo bi malo bolje ali tocak od nje bi bio u vazduhu pa bi morao da poturam neke gredice i ne bi mogao da je lepo ucvrstim.A sto kazes za oduzimanje dozvole,ja mislim da ti to ne prilici da tako bezveze pises.
 
Meni je zao sto sam ovako burno reagovao. Resenje je da se ne iznajmljuju ovakve prikolice (prikolica za transport auta). Ima i obicnih prikolica za iznajmljivanje. U svakom slucaju cestitam na kupovini.
 
Nazad
Vrh