Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Što se tiče stalnih tragova idem 4 prohoda po 2,75 ukupno 11m zatvorim poslednje dizne levo i desno na prskalici i teraj,mnogo lakše nego markirati i zezati se .Jedino sam zeznuo zatvarao sam po 1 bateriju iza točka ali treba 2 .
Kako da proširim IMT sejačicu na 3 m ili kako da je uklopim sa 3 m rotodrljačom?
 
Ima li možda netko IMT 23 reda, da mi malo poslika kako što izgleda. Nabavio sam povoljno rastavljenu, pa je sada sređujem i sklapam , pa da ne pogriješim nešto.

Najvažnije bi mi bilo;
Slika mehanizma prijenosa sa strane da vidim kako dođe koji zupčanik i to

Slika kotača s unutarnje i vanjske strane (bio je namontiran od auta, a nabavio sam neki original pa mi sada nešto fali a neznam što da bih ga namontirao)



Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
 
Kolege gledam na oglasima prodaju dva tipa ploca za olt (gama 1:cool: jedne su isecene normalno a druge kontra tamo gde leze klapna koja regulise koliko semena izadje.jel to postoji dva tipa tog mehanizm ili...

- - - - - - - - - -

Takodje me zanima dali spremnik za seme u radu mora da stoji vodoravno ili nema veze ako je navrnut napred ili nazad?
 
Ovo bi i mene zanimalo, imam u planu nabavljati skoro novu pa razmišljam o Agromasz s jednim diskom i kotačima iza na kojima se vozi disk/red
svaka informacija dobro došla
 
Da li moze ovde neko da postavi slike kako izgleda na imt sejalici sa 23 lule deo sa kojim zatvarate lule zbog ostavljanja stalnih tragova? Moj komsija koji ima takvu sejalicu nisam moga da nadjem nacin kako se to radi. Ako neko postavi slike puno ce mi pomoci. Hvala
 
Sa zadnje strane sejalice svaka lula ima svoj lim ili zatvarac (lim se nalazi odmah ispod kosa tj ne dozvoljava zrno da ulazi u valjak),samo se taj lim gurne skroz unutra i lula je zatvorena.
 
Hvala Dibrinčan. Pogledaću kod njega da li ima tih limčića. Nešto sam računao da ta sejalica sa 23 reda i rasponom između lula od 12cm ima ukupan zahvat od 2,76m, odnosno ako se naprave tri prohoda to je 8,28m. Onda bi se u svakom drugom prohodu zatvarale 2 lule tačno iza točkova i to bi bili stalni tragovi. Ali prskalica sa granama od 8 m neće uspeti da sve pokrije između dva prohoda. Ili grešim?
 
Vec sam pisao negde u ovoj temi da ja to radim pomocu stapa i kanapa. Moja imt sejalica je ona veca (ne znam sad koji broj lula) i ne moze da se uklopi sa prskalicom koja ima 8m grane,svaki prohod se zatvaraju gruge lule.

Ovako zatvaras lule,kad je lim skroz unutra lula je blindirana i zrno ne prolazi do valjka.

4gr7yo.jpg
 
Miroslave ako nije mnogo skupo. :osmeh::haha:

Savo,razmisljam se o toj ideji,verovatno cu to odratidi sada preko leta,osim ako Miroslav nema bolji patent. :osmeh:
 
Da li je izvodljivo da se jedna krajnja lula zatvori skroz i da se seje sa 22 lule a da se raspon markera na toj strani smanji za taj razmaka koji je između lula i onda tačno iza svakog točka se zatvore po dve lule za stalne tragove? Ovako ispadne da je raspon 7,92 m sto prskalica od 8m pokriva i dobro ima malo preklopa što i nije tako strašno.
 
Nazad
Vrh