Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ovisi i koja godina game 18,jer koliko znam ima tri modela, prvi sa točkovima naprijed i metalnom spiralom, pa drugi sa točkovima nazad, i treći model sa reduktorom kod pogona od točkova kao što ima pneumatska sijačica......
 
Molim za malu pomoć. Moj komšija ima IMT sejalicu sa 23 reda (lule). Ako može neko da kaže kako se ona našteluje da poseje 20 kg semena po ha? Koji zupčanik ili na koju rupu(broj) se stavlja ručica ili šta kod već treba. Hoću da posejem KWS belu slačicu za zeleno djubrenje. A komšija osim pšenice nikad s mnjom nije sejao s tako malo semena. Jedino znam da treba da se seje sa svakom drugom rupom otvorenom. Još bolje bi bilo ako neko može da slika taj deo gde se šteluje pa neka prikaže uz obrazloženje. Hvala puno na pomoći.
 
Inace,u oglasima je bila jedna D8 u Grgurevcima.Pozovem lika u petak uvece,dogovorimo se da u subotu ujutru budem kod njega oko pola 9.Stignem u dogovoreno vreme,zovem lika da mi objasni gde mu je kuca kad ono,kaze jbg ja upravo prodao sejalicu,nisam znao kad ces doci...Tako da ako neko iz tog kraja poznaje doticnog gospodina,neka izbegne svaku trgovinu s njim.
 
Još stoji u oglasima ako mislim na istu a koliko vidim to je Poljostroj sejalica prefarbana u Amazone boju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Kolege, da li neko ima iskustva sa olt gama sejacicama, na sta obratiti paznju prilikom kupovine? I da li ste zadovoljni sa njihovim radom?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav Kolege, da li neko ima iskustva sa olt gama sejacicama, na sta obratiti paznju prilikom kupovine? I da li ste zadovoljni sa njihovim radom?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

imam Gamu 18 diskova
Mane su joj sto ima mali pritisak na bateriji, ne moze dovoljno duboko posijati ako nije bas dobro spremljeno za sjetvu
Ima malo cudno nastavljanje kolicine sjemena, sjeme treba biti bas cisto jer ako ima ostataka slame ili klasa lako zagusi pogotovo kod zobi
Neka idealna brzina sjetve je recimo prva kod Imt traktora, kad se ide drugom vec pocinje brljati sa kolicinom sjemena
Obavezno ugraditi ponistavace tragova iza tockova traktora
Za sjetvu trave je potrebno imati drugi lijevak na kojem se nastavlja kolicina sjemena
 
Video sam nedavno u oglasima sejalicu amazone d7 sa 27 redi, zahvat 3,3 metra. Dal su radjene fabricki sa tim zahvatom ili je neko prepravljao, takav zahvat mi bi mi bas najvise odgovarao zbog prskalice
 
Ful remont,prosle godine pazario,odradio sezonu bez problema,pa ajd reko da zamenim lezajeve

Kako treba da stoje ovi limcici prema gore ili prema dole?


- - - - - - - - - -

 
A kod mene svak vodi svoju politiku

- - - - - - - - - -

Ne mogu da nadjem u ovoj temi,koliko krugova treba okrenuti tocak na imt sejalici da se izracuna kolicina setve?
 
Nazad
Vrh