Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Moja saznanja su su samo pohvale za takvu vrstu sijačice a i meni se sviđa zbog nagaznih točkova. Samo kod nas su te gume jako skupe i jedno vrijeme ih nije bilo za kupiti.
Prijedlog za razmilšljanje je da ako želiš smanjiti troškove (tako je jedan kolega uradio) : sa zadnje strane navariš na neku cijev ili slično i bolcne za poluge i u transportu je tu zakačiš a ona se osloni na one prednje točkove i vozi miškoo
Nadam se da si razumio i da sam pomogo - malo.
 
Postavi ovde Maticu slike ili i meni na PP.Imam jednu olt-ovu u ponudi gde su sa strane tockovi-sirine oko 4,5m,ali da se zezam da je vozam na kolicima od njive do njive nemam kad a ako je vucem tako siroku raskantacu je za 2 dana.
 
Postavi ovde Maticu slike ili i meni na PP.Imam jednu olt-ovu u ponudi gde su sa strane tockovi-sirine oko 4,5m,ali da se zezam da je vozam na kolicima od njive do njive nemam kad a ako je vucem tako siroku raskantacu je za 2 dana.
Ako kazes da je siroka 4-4.5m, moces da ides putevima kud prolazi Zmaj 142 sa zakacenim zitnim hederom. I ako mozes da prodjes, pitanje kako ces sa zakonom. Po ataru nema policije, ali ista moze da pravi problem u saobracaju na glavnim(magistralnim) putevima
.
 
Poslednja izmena:
Nije teska 4,5m nego siroka.
Heder od 142 se nosi a raspon tockova od kombajna je manji tako da to nije problem nikakav.Ovde kod te sejalice nema sanse po uvratinama da idem sa njom jer vec sad ima njiva koje su uzorane i put ostavljen jedva 2 metra sirine,tako da bi njeni tockovi gazili po oranju i po brazdama od zagrtanja kukuruza jer neki to rade do samog puta.
 
Koliko moze da vredi sejalica marke Nordesten, sirine 4m. Sa lulama. Ocuvana sejalica u prvoj boji. Imam istu, a ne znam koliko da trazim.
 
Blago njemu kad ima viska guma :osmeh:
Moj komsija je tako na grabulje stavio jednu gumu koja mu je sluzila za rezervu i kad ga je jedan pitao cemu sluzi taj treci tocak,odgovori mu:
"To se koristi kad je seno vlazno":haha:
 
Ne bih rekao da su za rezervu,lepo se vide na njima glavčine sa osovinama....mislim da se ubace sa strane verovatno zbog propadanja jer sa punim sandukom sejalica je ite kako teška
 
Te Tive treba da se vuku na 4 tocka.Sanduk prima puno semena pa zbog tezine.Ljudi ih opet skidaju zbog velikog gazenja.Cesto se vide
Tive sa tri tocka.
 
Malo problem transport,malo problem kad taj spoljni tocak naidje na vislji deo a unutarnji koji je pogonski bude nizi onda stane setva,glupost ziva.
 
Jel ima neko sejalicu Nordesten lift-o-matic? Ako neko moze da mi objasni kako da je nastelujem?
 
Nazad
Vrh