Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Sad imam neku iz doba austrougarske,sije lijepo ali se već raspala.Amazone svi hvale kod mene a o sijačici sa diskovima nisam ni kontao.Koja je njihova prednost,je li bolje ulažu sjeme u zemlju ili?
 
Ako je losije spremljeno ulazu dublje i ne guse ako je tanjirano ili plitko poorano pa ima zetvenih ostataka,samo ih preskoce,dok ona sa lulom zagusi ili se komad biljke smota oko lule pa gura zemlju ispred.
 
Dobre su to sejalice Dulka , ja je imam od 2002g. sejao sam svašta sa njom i dosta je precizna, sprem para dobro odradi posao, inače to je kopija panonija-beker sejalica.
 
Veoma zanimljiva mašina za direktnu sjetvu pšenice (prethodnog oranja ili tanjiranja)

http://www.pik.ba/artikal/10233134/masina-za-psenicu-profesijonalno/

Evo i kako to radi


Kažu da je namijenjena za direktu sjetvu pšenice ili kukuruza, čak i direktno kroz masu (kukuruzovinu, slamu...) koju može bez problema da usitni te da je samo u slučaju da postoji jako mnogo mase ili je kombajn/berač loše usitnio potrebno prethodno tarupiranje. Dakle, istovremeno radi gruberisanje, tarupiranje mase, frezanje, valjanje i sjetvu.


 
Zar nema uputstvo na samoj sejalici?Treba da bude kod pogonskog točka ilustrovana šema i kurbla zavijena sa unutrašnje strane.
 
Nazad
Vrh