Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kako ide tablica na olt 18 (msm da je gama) nikako da je povatam...

Evo ja sam ovo uspeo da iskobeljam na forumu:

2cz3989.jpg


Inače po meni je ovo dosta neprecizna tabela, jer je meni na 15 recimo, sejala od 110 d0 150 kg/kj, zavisno od krupnoće semena.
 
Verovatno kod ovih na vasarima sto prodaju zbice za prese i grablje bi mogao naci i te opruge za branu mozda ne te od Irtema mgle bi proci i one za poljostrojove sejacice.
 
Jako je gusta i cim nije idealno sitno spremljeno odma gusi,zvali smo ove iz Agrije i rekli nam da skratimo nosace baterija i da ce nam oni obezbediti krace cevi. Sva sreca smo samo jednu skratili i nazvali ih,a oni se prave ludi i kazu da oni ndmaju krace cevi i onda smo tu bateriju izbacili. Limovi koji idu preko diskova,kao da su od papira,na prvoj njivi su se iskrivili,tako da smo morali mi da pravimo od flaha.
 
Standardna imt sejalica za zito, da li je ovaj polozaj lancanika na pogonskoj ploci broj 1 ili broj 4?





 
pozdrav , imam nedoumicu oko kupovine nove sejalice .Razmisljam o kupovini pneumacke sejalice za psenicu ili je mozda ipak bolja mehanicka . Sejem uljanu repicu vec dve godine i placam setvu a setvu psenice sam kompenzovao za tanjiranjem .Tako da hteo nehteo moram kupiti pa sad sta uzeti novu pneumacku ili mehanicku ,samo cekam sledecu godinu pa da pokusam da ostvarim povracaj na novu masinu
 
Ja imam njihovu kukuruznu, kupljena nova 2005-2006, do prosle godine radila besprekorno, nemam nikakvih zamerki, dosta je i posejala. Samo potrosni delovi menjani. A zitnu i kad sam prvi put video nije mi se svidela.
 
Ima li neko ovakvu sijačicu,kupio bih ali malo znam o njoj ili ako neko ima iskustvo sa njom dobro bi mi došlo.
1e6ioo.jpg
[/IMG]
 
pozdrav , imam nedoumicu oko kupovine nove sejalice .Razmisljam o kupovini pneumacke sejalice za psenicu ili je mozda ipak bolja mehanicka . Sejem uljanu repicu vec dve godine i placam setvu a setvu psenice sam kompenzovao za tanjiranjem .Tako da hteo nehteo moram kupiti pa sad sta uzeti novu pneumacku ili mehanicku ,samo cekam sledecu godinu pa da pokusam da ostvarim povracaj na novu masinu

Pogledaj ovu:https://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2323704_AGRO_MASZ_SR300T_2017_god/?cena=high
 
Nazad
Vrh