Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Treba mi ovakav zupcanik gde ima da se kupi?Od Olt-ove sejalice e sad koji je tip nemam pojma vucena je ima one tanke velike tockove!



 
Jedno pitanje. Kupio sam polovnu sejalicu IMT 634. Norma setve se podešava pomoću ručice i preko lančanika koje pokreće pogonsku ploču. U knjizi "Rukovanje i održavanje" preporučuje se da lančanik bude u 1. ili 2. brzini tj, ka spoljnom delu kruga kako bi se osovina sporije okretala i smanjilo habanje. Po pohabanosti vidim da je predhodni vlasnik koristio samo 6 brzinu tj. najbrže okretanje osovine. Takodje kada pogledam slike takvih sejalica vidi se da i na njima ljudi koriste veće brzine.

Pitanje je da li postoji neki razlog zbog koga se moraju koristiti veće brzine pošto po tabeli bez problema se može postić odgovarajuća setvena norma i sa manjim brzinam pogonske osvine?
 
Kolega mi smo stavili ja mislim u treci red tih rupa i dobro radi e sad nek iskusniji daju neki savet, ali nama se dobro ovako pokazalo mi u proseku idemo sa 130kg po kj ili 140kg.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
I sejalica spremna za nocni rad
60ea8cd0e79df9325abd77b3f314b788.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ma ja to da iskoristim zeta kad je pitao da letuje :D Pomazu tako sto se ovaj deo gde ispada seme ne vidi kada su upaljena svetla na vrhu kabine od senke a ima jos jedna traka na poklopcu koja svetki kad se podigne poklopac jer je tad jos veca senka...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kupio bih sejalicu pre svega za setvu lucerke, trojke...
Moze neka preporuka koja se dobro bori sa tim sitnozrnim kulturama
 
Imao sam sejalicu Saxonia koja je kada se izbaždari kako treba sejala u gram precizno pa sam imao problem kod uslužne setve zbog veličine njiva. :haha: Platio sam je 600 evra i po toj ceni i prodao posle.
 
Nazad
Vrh