Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pozdrav članovima.
Da li ima neko tablicu (podešavanje količine semena po kj ili ha za ječam,žito) za žitnu sejalicu Nodet gougis GC 3m ,19 diskova ?
 
A mene zanima koliko puta treba da se okrene tocak da se dobije kolicina setve po ha?u pitanju je imt 23 diskova.hvala vam unapred
 
Pa izmeri obim tocka. Imas 23x 12.5cm sirine. Izracunaj koliko puta da okrenes tocak za 1 ar. Izmeris seme sto ispadne i x 100 i dobijes koliko ce baciti po hektaru.
 
Zna li neko kolika je visina S-opruga do mjesta gde se montira na ram?
Imam namjeru napraviti ponistavace tragova na OLT Gami, planirao sam staviti po dve S-opruge na ram sejalice iza oba tocka
 
Olt Sigma me odusevila. Usevanje 100% i to u losoj pripremi.
bhwoec.jpg
 
Sigma je baba roga od sejacice nego ih hebe samo sto su glomazne i transport je bas keksualan sa njima ako su u original izvedbi.Skoro je bila jedna od 2,5m u oglasima u Dobroj Zemlji na FB i brzo nestade dok sam se ja smislio da je pazarim ona prodje!
 
Pa losa, kako nije. Ima grudvi velicine pesnice. Tih par njiv smo zajebali jer smo digli tockove na tanjoraci skroz u vis.Stavicu slike kad udjemo u pesak pripreme.
 
Na slici ne deluje tako,pa mi zato čudno. Ja ne smem ni da okačim slike od jedne njive koju smo pripremili sa Regent gruberom. Stari lemken je mamara za ovog. Ili mi ne znamo da ga podesimo.... Svu masu od kukuruzovine je izvukao napolje. Kako smo mi to zasejali sa Agriom-ne znam.
 
Aha.Ja mislio da si uzeo vučenu kao moju i Manjevićevu.Znam kako izgleda sejalica jer sam je merkao ali nikada nisam naišao na primerak jeftiniji od 3.000 e pa sam se opredelio na vučenu od 3 metra.
 
Nazad
Vrh